Kurs dolara testuje 3,74 PLN. USD/PLN w ważnym miejscu - lokalny opór testowanyKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego podczas wtorkowej sesji handlowej dociera do bliskich okolic zakresu oporu. Oznacza to, że para USD/PLN oscyluje ponownie w zakresie poziomu 3,74 PLN, co wskazuje na dalszą obronę wykres przez obóz byków. W momencie pisania analizy dla dolara amerykańskiego sytuacja nie jest jeszcze wyklarowana a szanse na cofnięcie jak i na dalszą próbę przełamania oporu są sobie równe. Warto zatem obserwować kurs pary USD/PLN podczas kolejnych sesji. Czy ta będzie miała okazję przełamać zakres ceny uśrednionej, generując dalsze sygnały wzrostowe? 

Finax

Kurs dolara amerykańskiego podchodzi do oporu – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego walczy nadal z ważnym dla niego zakresem oporu
  • Para walutowa USD/PLN może mieć znaczy problem z przekroczeniem tego poziomu
  • W tym momencie szanse na dalsze wzrosty są niewielkie, jednak warto obserwować rynek
  • USD/PLN w razie jednak przełamania zakresu ceny uśrednionej może wygenerować mocniejszy ruch

Wtorkowa sesja handlowa stoi pod znakiem ważnego testu dla rynku dolara amerykańskiego – ponieważ ten, jeśli by spojrzeć na wykres H4/D1 – właśnie ponownie dotarł do zakresu górnego ograniczenia. Mowa o poziomie 3,74 – 3,76 PLN, która już od dłuższego czasu nie może zostać jednoznacznie przełamana oraz potwierdzona. Choć rynek ten nie atakuje już tak dolnych ograniczeń jak podczas ostatnich sesji, to siła obozu byków wydaje się równie mocno być ograniczona co odpuszczające wcześniej niedźwiedzie.

Podczas kolejnych sesji zatem ważnym będzie w jaki sposób rynek dolara amerykańskiego będzie zachowywał się na obecnej strefie. Zakładając opcję możliwości wyłamania zakresu średniej kroczącej rynek otworzy sobie tym samym drogę do dalszych wzrostów.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 11.08.2020
Kurs dolara USDPLN H4 11.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here