Stos banknotów dolarowychKurs dolara amerykańskiego podczas nowego tygodnia handlowego znajduje się relatywnie wysoko – ponieważ w okolicach poprzedniego oporu, kiedy analizowana była para. W tym momencie zatem para walutowa USD/PLN dociera do zakresu 3,87 PLN i wszystko wskazuje na to, że ponowny test oporu 3,89 PLN może jeszcze się odbyć podczas kolejnych sesji. Czy jednak dolar amerykański będzie na tyle silny, aby przełamać tym razem ten zakres? Spójrzmy na wykres pary walutowej USD/PLN z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Dolar amerykański testuje nadal dość wysokie poziomy względem złotego
  • Para walutowa USD/PLN nie oddaliła się zbytnio od ostatniego oporu
  • Rynek wykonał jedynie drobną korektę ruchu wzrostowego
  • Oczekuje się ponownego testu zakresu oporu widocznego z H4

Dolar amerykański z możliwością ponownego testu 3,89 PLN – para USD/PLN na wykresie H4

W tym momencie patrząc na wykres H4 pary walutowej USD/PLN, czyli kursu dolara amerykańskiego względem polskiego złotego widać, że rynek ten nadal jest silny. Co prawda dolar wykonał korektę po dotarciu do zakres oporu, jednak nie jest na razie ona tak duża, aby móc mówić o ew. negacjach dalszego wzrostu. Raczej operuje się obecnie nazwą klasycznej korekty dającej szansę na ponowny test tego zakresu – czyli poziomu 3,89 PLN podczas kolejnych sesji handlowych.

Warto zatem będzie przyglądać się parze USD/PLN podczas kolejnych godzin w celu poszukiwania sygnałów wzrostowych. Jeśli rynek dolara amerykańskiego ponownie dojdzie do zakresu 3,89 PLN trzeba będzie obserwować, czy rynek będzie w stanie przekroczyć tym razem ten zakres, czy też dolar amerykański ponownie po teście tego zakresu odpuści. Jeśli zobaczymy wyhamowanie ponowne ceny, można będzie myśleć o ponownym cofnięciu się pary.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 19.10.2020
Kurs dolara USDPLN H4 19.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here