Naga Markets

Kurs dolara szykuje się na korektę. Co dalej z notowaniami eurodolara?Dzisiejszy bilans danych z USA nie przemawia za mocniejszym dolarem. Niższy odczyt PCE Core i słabsze nastroje konsumenckie podbijają scenariusz w którym FED zakończył podwyżki stóp i będzie przymierzał się do obniżek stóp. Niemniej model CME FED Watch nadal rozkłada szanse na podwyżkę o 25 punktów baz. do 5,00-5,25 proc. jako 50/50. Reakcję na dzisiejsze dane dobrze widać po zachowaniu się indeksów na Wall Street, gdzie mamy wybicie kolejnych oporów.

Dolar trzyma poziom

Dolar jednak nie stracił. Zauważalny był popyt na zakończeniu sesji londyńskiej (po godz. 17:00). Skąd siła dolara? Tłumaczy się to przepływami na koniec miesiąca i kwartału. Co przyniesie przyszły tydzień?Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500

Na razie rynek nie ma argumentów za mocniejszym odreagowaniem dolara. W kalendarzu makro w przyszłym tygodniu uwagę zwrócą dane ISM (poniedziałek i środa), oraz publikacje Departamentu Pracy (piątek).

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie na EURUSD uwagę zwraca jednak pewna trudność z wybiciem oporu przy 1,0930. Z drugiej strony trend wzrostowy obowiązuje dopóki nie dojdzie do złamania linii trendu wzrostowego przy 1,0850-60 (dzisiaj była ona testowana).

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWall Street otwiera dezinflacyjnego szampana! Czy Fed zepsuje zabawę?
Następny artykułS&P 500 wzrośnie do 4600 punktów dzięki pauzie Fed, uważa Ed Yardeni
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here