Naga MarketsKurs dolara: Sytuacja techniczna na euro (EUR/USD) i funcie (GBP/USD)

Wątek COVID-19 w Białym Domu tylko przez chwilę wstrząsnął rynkami, które szybko powróciły do starych tematów.

Wczorajsze wybicie spadkowej linii trendu przy 1,1750 zostało potwierdzone przez analogiczny sygnał na dziennym oscylatorze RSI9. Może to zapowiadać większą korektę wrześniowych spadków, lub nawet ich całkowite wymazanie – to oznaczałoby ponowne podejście pod 1,20 w najbliższych tygodniach. Czy to możliwe?

Wykres dzienny EURUSD

Zanim postawimy takie wnioski, warto zastosować mechanizm weryfikacji. Oznacza on, że po wybiciu ważnego poziomu technicznego, notowania powinny przez 2-3 dni utrzymać się powyżej, aby można uznać, że nowy trend ma szanse na kontynuację. Reasumując, rynek może sprawdzić siłę wsparcia wokół 1,1750.

Kurs funta: GBP/USD – z szansami powyżej 1,30?

Ostatnie dni zdają się pokazywać, że rynek za dobrą monetę bierze to, że rozmowy handlowe pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską są cały czas prowadzone mimo różnych przeciwieństw, zamiast przejmować się ich możliwym wynikiem (brak porozumienia).

Idąc tym tropem względnie dobry sentyment wokół funta może utrzymać się nawet do 15 października, kiedy to oczekuje się zamknięcia intensywnych negocjacji i wypracowania ram nowej umowy handlowej, jaka miałaby obowiązywać po brexicie.

Wykres dzienny GBPUSD

Dla notowań GBPUSD może to oznaczać, że rejon oporu przy 1,30 zostanie naruszony, a notowania zbliżą się w okolice 1,3175-1,32 w połowie miesiąca.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here