Spoglądając na notowania pary walutowej dolara amerykańskiego (USD) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że w skutek trwających od 7 marca 2019 roku spadków kurs nie tylko pokonał techniczne wsparcie w rejonie 3.8130 ale również wybił poniżej linii tendencji wzrostowej, co z technicznego punktu widzenia zostało przez inwestorów odebrane jako pierwszy sygnał potencjalnej zmiany nastawienia rynku.


Analizując obecną sytuację dostrzec można, że tuż po wybiciu doszło do re-testu obydwu w/w wsparć (teraz już oporów) a w ich okolicy pojawiła się silna reakcja podażowa. Fak ten sprawił, że kurs dolara w dalszym ciagu pogłębia spadki. Licząc ich zasięg od szczytu z 7 marca br. zauważymy, ze kurs dolara osunął się już o ponad 7,5 grosza (1,96%) i wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec deprecjacji USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się w rejon 3,78 PLN.

Gdyby jednak i to wsparcie zostało pokonane, wówczas realnym zasięgiem dla dalszej deprecjacji USD mogłyby okazać się nawet okolice 3,7150 PLN.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAkcje URSUS S.A. zyskują ponad 12% na poniedziałkowej sesji
Następny artykułKurs złotówki umacnia się do dolara, euro, funta i franka – kursy walut 18 marca 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here