Spoglądając na notowania pary walutowej dolara amerykańskiego (USD) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że w skutek trwających od 7 marca 2019 roku spadków kurs nie tylko pokonał techniczne wsparcie w rejonie 3.8130 ale również wybił poniżej linii tendencji wzrostowej, co z technicznego punktu widzenia zostało przez inwestorów odebrane jako pierwszy sygnał potencjalnej zmiany nastawienia rynku.


Analizując obecną sytuację dostrzec można, że tuż po wybiciu doszło do re-testu obydwu w/w wsparć (teraz już oporów) a w ich okolicy pojawiła się silna reakcja podażowa. Fak ten sprawił, że kurs dolara w dalszym ciagu pogłębia spadki. Licząc ich zasięg od szczytu z 7 marca br. zauważymy, ze kurs dolara osunął się już o ponad 7,5 grosza (1,96%) i wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec deprecjacji USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się w rejon 3,78 PLN.

Gdyby jednak i to wsparcie zostało pokonane, wówczas realnym zasięgiem dla dalszej deprecjacji USD mogłyby okazać się nawet okolice 3,7150 PLN.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje URSUS S.A. zyskują ponad 12% na poniedziałkowej sesji
Następny artykułKurs złotówki umacnia się do dolara, euro, funta i franka – kursy walut 18 marca 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here