Polski złotyW piątek, 4 grudnia 2020 roku, kursy walut na rynku Forex kończą kolejny tydzień zmagań. W trakcie minionego tygodnia polski złoty kontynuował aprecjację względem swoich głównych rywali, choć można było dostrzec wyhamowanie trendu w stosunku do euro i franka. Dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych minimach poniżej 3,70 zł, a funt kontynuuje trend spadkowy przebijając wsparcie 5,00 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara na tegorocznych minimach
  • EURPLN odbija po wyrysowaniu nowego dołka
  • Kurs funta oddala się od poziomu 5,00 zł
  • CHFPLN niweluje straty z początku tygodnia
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4770 euro
USDPLN 3,6770 dolar
GBPPLN 4,9520 funt
CHFPLN 4,1330 frank

Kurs dolara spada 5. tydzień z rzędu. USD/PLN z szansą na spadek poniżej 3,6550

Kurs dolara traci piąty tydzień z rzędu spadając z poziomu 3,97 do 3,67, co oznacza spadek o 30 groszy w nieco ponad miesiąc. To sprawiło, iż notowania ponownie znalazły się niedaleko sierpniowych minimów 3,6550, a ich przebicie otworzyłoby drogę do okrągłego wsparcia 3,60, gdzie cena po raz ostatni była w czerwcu 2018. Z drugiej strony wyhamowanie presji spadkowej będzie możliwe dopiero po przebiciu oporu 3,7550.

Kurs dolara spada 5. tydzień z rzędu. USDPLN z szansą na spadek poniżej 3,6550
Kurs dolara spada 5. tydzień z rzędu. USDPLN z szansą na spadek poniżej 3,6550

EUR/PLN odbija pod koniec tygodnia. Kurs euro hamuje ostatnią falę spadkową

Kurs euro w przeciwieństwie do dolara zdołał zniwelować silny impuls spadkowy, który miał miejsce we wtorek. Po spadku w rejon 4,4430 nastąpiło silne odreagowanie wysyłając notowania ponownie powyżej listopadowego minimum 4,46. Tym samym istnieje spora szansa, iż w przyszłym tygodniu zobaczymy kontynuację odbicia w kierunku okrągłego poziomu 4,50.

EURPLN odbija pod koniec tygodnia. Kurs euro hamuje ostatnią falę spadkową
EURPLN odbija pod koniec tygodnia. Kurs euro hamuje ostatnią falę spadkową

Kurs funta stabilizuje się w piątek. GBP/PLN odbija od lokalnych minimów

Kurs funta uległ potężnej deprecjacji we wtorek spadając około 6 groszy z okolic 5,00 do 4,94. Po wyrysowaniu dołka w środę w okolicach 4,9220 notowania zatrzymały się i pod koniec tygodnia ulegały korekcie wzrostowej. Dopóki kurs utrzymuje się poniżej 5,00 presja spadkowa powinna dominować. Dodatkowo dochodzi kwestia Brexitu, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia większej zmienności na parach z GBP.

Kurs funta stabilizuje się w piątek. GBPPLN odbija od lokalnych minimów
Kurs funta stabilizuje się w piątek. GBPPLN odbija od lokalnych minimów

CHF/PLN niweluje spadki. Kurs franka powstrzymuje siłę złotego

Kurs franka okazał się najsilniejszy w stosunku do złotego niemal całkowicie opierając się jego sile w tym tygodniu. W piątek notowania wskazują na zaledwie -0,10% spadek w ciągu mijającego tygodnia. Cena konsoliduje między kluczowym poziomem wsparcia 4,05, a dwutygodniowym oporem 4,15. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

CHFPLN niweluje spadki. Kurs franka powstrzymuje siłę złotego
CHFPLN niweluje spadki. Kurs franka powstrzymuje siłę złotego

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here