Naga MarketsKurs dolara straci na rzecz ryzykownych aktywów, uważa MUFGDolar był wyprzedawany do końca ubiegłego roku, a teraz próbuje się umacnia. Sezonowość może wspierać USD w krótkim terminie uważają analitycy MUFG. Jednakże, w tym roku wsparcie dla kursu dolara może być mniejsze ze względu na optymizm i umocnienie ryzykownych aktywów.

  • Dolar może być wspierany przez sezonowość
  • Jeśli Fed dobrze wykona swoje zadanie, USD się osłabi
  • Skupienie Bidena na pandemii COVID-19 może umocnić ryzykowne aktywa

Fed “zrobi swoją robotę” w tym roku

Retoryka Fed w minionym tygodniu potwierdziła słowa ze wstępu. Ponadto, zaprzysiężenie Bidena na prezydenta w tym tygodniu może zapewnić dalsze wsparcie ze znacznie większym naciskiem na walkę z pandemią.

Te artykuły również Cię zainteresują
MUFG nie spodziewa się w tym roku zmniejszana skupowania obligacji przez Fed, mimo coraz częstych wypowiedz bankierów centralnych nt. “zwijania”.

– Kolejne 12-18 miesięcy to prawdopodobnie jeden z najważniejszych okresów w historii Rezerwy Federalnej, w którym nie ma miejsca na błędy komunikacyjne, biorąc pod uwagę konsekwencje, jakie prawdopodobnie miałoby to dla oczekiwań inflacyjnych i realizacji celów Fed – napisali w nocie Derek Halpenny oraz Lee Hardman z MUFG.

Analitycy MUFG uważają, że Fed zrobi swoją robotę w tym roku, a to pociągnie za sobą osłabienie dolara.

fpmarkets

Joe Biden skupi się na pandemii COVID-19

Jeśli chodzi o działania Bidena po inauguracji na prezydenta USA, najważniejsze ma być jego skupienie na pandemii COVID-19.

– Harmonogram szczepień przeciw COVID-19 jest zdecydowanie najważniejszą zmienną wpływającą na kształtowanie oczekiwań zakończenia restrykcji gospodarczych, a dodatkowe wsparcie fiskalne wzmocni pozytywne oczekiwania, co do perspektyw gospodarczych w USA – uważa MUFG.

Ponadto, bardziej wielostronne podejście do polityki handlowej oraz Janet Yellen na stanowisku Sekretarza Skarbu USA zapewnią więcej zaufania rynków. Jeśli do tego, Fed utrzyma w ryzach rentowność obligacji, a optymizm w kwestii szczepień nie ustanie, będzie to sprzyjać ryzykownym aktywom, a dolar amerykański będzie się osłabiał, spekuluje MUFG

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dollara | akcje pgnig forum | giełda amerykańska prognozy | kurs.dolara | dow jones online | kurs euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here