Naga Marketsdolar amerykańskiW momencie gdy inwestorzy oczekują lipcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej (Fed) i zakładają niemal w stu procentach cięcie stóp, kurs dolara amerykańskiego się umacnia. Sentyment rynkowy CMC Markets sugeruje jednak, że większość traderów (66%) posiada pozycje sugerujące raczej osłabienie USD w dłuższym terminie, szczególnie w stosunku do EUR. Więcej na temat sentymentu rynkowego oraz prognoz EUR/USD w rozmowie z Maciejem Leściorzem.


Fed obniży stopy, jak zareaguje kurs dolara?

W momencie gdy rynek na ponad 80% wycenia lipcowe cięcie stóp w Stanach Zjednoczonych w zakresie 25 punktów bazowych, decyzja niezaprzeczalnie została już uwzględniona w cenie popularnego eurodolara. Co więcej, kurs euro silnie tracił do amerykańskiej waluty we wtorek, w środę testując okrągły pułap 1,12 USD. Jak zauważa jednak Maciej Leściorz z CMC Markets, sentyment rynkowy na platformie brokera pokazuje, że inwestorzy detaliczni przygotowują się do wzrostów EUR/USD, kładąc swój kapitał po długiej stronie rynku:

„W przypadku indeksu dolara rozbieżność jest jeszcze większa i widzimy silnie pro-spadkowe oczekiwania. Aż 80% klientów inwestujących w DXY posiada krótkie pozycje, z czego pod względem ich wartości stanowią 92% w stosunku do pozycji długich” – komentuje Leściorz.

Jak zauważa rozmówca Adama Raka w programie Comparic24.tv pozycje te kłócić mogą się z tym co pokazuje rynek oraz wykres. Nastawienie inwestorów sugeruje jednak, że w długiej perspektywie – podobnie jak duże instytucje – spodziewają się osłabienia dolara do ważonego koszyka walut, między innymi ze względu na ryzyko gołębiej retoryki ze strony Jerome Powella.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here