Naga MarketsIndeksy giełdowe i ceny surowców zyskują w czwartek, podczas gdy obligacje tanieją, gdyż inwestorzy liczą na duże wydatki budżetowe i związane z tym zaciąganie długu przez administrację USA pod kontrolą Demokratów. W wyborach uzupełniających do Senatu dwa wolne miejsca zdobyli kandydaci Partii Demokratycznej, doprowadzając do podziału miejsc w izbie 50:50. W przypadku remisu w głosowaniach decydujący głos będzie należeć do wiceprezydenta USA.

Nastroje rynkowe zostały chwilowo osłabione przez informacje o zwolennikach prezydenta Donalda Trumpa szturmujących Kapitol, ale reakcja była przejściowa. Proces certyfikacji wyników wyborów został po przerwie wznowiony.

Te artykuły również Cię zainteresują
Futures na S&P500 rośnie dziś o 0,8 proc. po tym, jak wczoraj indeks zyskał 0,57 proc. Odbija kontrakt na Nasdaq (+1 proc.), ale wczoraj indeks spółek technologicznych spadł o 1,4 proc., ponieważ inwestorzy oczekują nowych podatków i regulacji dla sektora.

W Azji japoński Nikkei225 jest wyżej o 1,6 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 0,4 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 2,1 proc.

Futures na DAX zyskuje 0,5 proc.

Na rynku walutowym USD jest stabilny z łagodną próba odreagowania wczorajszej przeceny, gdyż większe wydatki fiskalne zostały odebrane negatywnie dla perspektyw waluty.

EUR/USD oscyluje wokół 1,23, USD/JPY krąży wokół 103, a GBP/USD zakotwiczył się przy 1,36.

Złoty jest mocniejszy z EUR/PLN schodzącym do 4,5150.

Ceny ropy utrzymują się blisko 10-miesięcznego maksimum wsparte deklaracją Arabii Saudyjskiej o obniżeniu wydobycia o 1 mln baryłek na dzień od przyszłego miesiąca. ciesząc się poświatą po obniżce produkcji obiecanej przez Arabię Saudyjską. Brent zyskuje 0,9 proc. do 54,80 USD za baryłkę, a kontrakty na WTI wzrosły o 1,2% do 51,2 USD za baryłkę.

Złoto utrzymywało się na stałym poziomie 1924 USD za uncję, a Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 37 400 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here