Naga MarketsKurs dolara stabilniejszy dzięki lepszym danym zza oceanuWczoraj mieliśmy pierwszy od dłuższego czasu pakiet jednoznacznie pozytywnych danych zza oceanu. To dzięki niemu dolar jest najsilniejszy względem euro od ponad tygodnia.

Kurs dolara stabilniejszy

Sprzedaż detaliczna w USA wyraźnie przyspiesza. W ujęciu miesięcznym rośnie ona o 5,3%, podczas gdy spodziewano się zaledwie 1,1% wzrostu. W górę szły również inne odczyty. Zarówno wykorzystanie mocy produkcyjnych, jak i produkcja przemysłowa okazały się lepsze od oczekiwań, aczkolwiek tutaj nie było aż tak spektakularnych wyników. Po tych danych kurs dolara kontynuował, rozpoczęte wczoraj, odrabianie strat względem euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Produkcja w Polsce

Dzisiaj rano poznaliśmy odczyt produkcji przemysłowej. Rośnie ona o 0,9% w skali roku, co jest wynikiem o 0,3% wyższym od oczekiwań. Rynki przyjęły te dane bardzo dobrze i tuż po decyzji mieliśmy niemal od razu okolo 1 groszowe umocnienie złotego względem głównych walut. Umocnieniu złotego sprzyja również sytuacja na szerokim rynku, gdzie ostatnio spada awersja do ryzyka, tym samym inwestorzy bardziej przychylnym okiem patrzą na potencjał rynków rozwijających się.


waultomat_logo_post Korzystna wymiana walut 24/7. Około 115 tys. transakcji miesięcznie. Odbierz swój rabat 50%.


Stopy procentowe w Turcji

Na dzisiejszym posiedzeniu Banku Turcji nie mieliśmy niespodzianki. Stopy procentowe utrzymane zostały na poziomie 17%. Obecna skala podwyżek w ciągu ostatnich miesięcy pozwoliła na tyle ustabilizować sytuację, by wstrzymać cykl podwyżek, który w ciągu kilku miesięcy doprowadził do wzrostu stóp procentowych z 8% na 17%. Turecka lira w dalszym ciągu korzysta z bardzo wysokich stóp procentowych i wciąż się umacnia względem innych walut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p notowania | akcje jsw prognozy | biomed cena akcji | rekomendacje giełdowe | kurs orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here