Naga MarketsKurs dolara stabilnie w perspektywie krótkoterminowej, sądzą analitycy Wells FargoKurs dolara zdaniem analityków Wells Fargo w krótkim terminie będzie utrzymywał się na dość stabilnym poziomie, jednak w średnim terminie należy już oczekiwać pewnej słabości amerykańskiej waluty. W perspektywie długoterminowej dostrzegają oni także fundamentalne aspekty, które mogą doprowadzić potencjalnie do dalszego osłabienia dolara.

Dolar może konsolidować krótkoterminowo, uważa duży bank amerykański

Kurs dolara powinien w krótkim terminie cechować się stabilnością, a w długim terminie zmienność może się pojawić wskazując raczej na kierunek osłabienia amerykańskiej waluty

Te artykuły również Cię zainteresują
Długoterminowe fundamenty (czyli przede wszystkim doganianie przez gospodarki tempa wzrostu oraz trendy polityki pieniężnej) pozostają w naszej opinii spójne ze scenariuszem słabszego dolara amerykańskiego. – stwierdzili analitycy Wells Fargo. – Jednakże, wcześniej oczekiwaliśmy okresu krótkoterminowego umocnienia dolara zanim pojawiło się w jego przypadku osłabienie.

Kluczowa w ocenie przyszłego zachowania amerykańskiej waluty jest kwestia wzrostu gospodarczego, a właściwie porównania tego, jak on może kształtować się w różnych regionach i państwach świata.

Sądzimy, że rozwój sytuacji w ostatnim czasie na płaszczyźnie wzrostu trendów gospodarczych oraz polityki monetarnej, a także niskiej zmienności na rynku walutowym, sprawiają, że krótkoterminowa siła amerykańskiej gospodarki nie jest raczej oczekiwana. – podkreślili eksperci z Wells Fargo.

Zobacz również: Akcje Tesli w górę, firma Elona Muska wprowadziła nowy system autonomicznej jazdy

Teraz jesteśmy bardziej skłonni ujrzeć krótki okres stabilności USD zanim ponownie ukaże się jego osłabienie. – dodali.

Plus500

W długim terminie, czynniki fundamentalne wciąż sugerują osłabienie dolara amerykańskiego, gdy zintensyfikuje się globalny wzrost gospodarczy, a Fed zapewne nadal będzie pozostawał bardziej cierpliwy niż pozostałe banku centralne. Odbudowa globalnej gospodarki z kryzysu COVID i poprawa sytuacji na rynkach finansowych także powinna zaważyć na dolarze, który po części jest aktywem safe-haven. – zauważyli analitycy Wells Fargo.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here