Kurs dolara stabilizuje kurs. Wygląda na to, że USD/PLN zostać może w przedziale 3,96 PLN na dłużejKurs dolara amerykańskiego wobec kursu polskiego złotego podczas poniedziałkowej sesji handlowej dociera ponownie do zakresu lokalnego – znanego już nam bardzo dobrze poziomu. Notowania pary USD/PLN zatem podczas poprzednich sesji niewiele zdziałały czy to w kwestii potwierdzenia wybicia oporu czy też jego negacji – rynek cały czas oscyluje wokół tych samych stref. Zdaje się, że taki stan rzeczy utrzymać się może na dłużej – póki dane wpływające na rynek nie zmienią układu sił. Spójrzmy na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim.


Kurs dolara amerykańskiego nie zmienia położenia – para walutowa USD/PLN na wykresie H4

  • Dolar amerykański ponownie wraca do zakresu ważnego poziomu
  • Zdaje się, że para USD/PLN nie może zdecydować się na obranie kierunku
  • Kolejne sesje mogą zatem stać pod znakiem mocnej konsolidacji
  • Dotychczas rynek zamykał się w zakresie 10 groszowej konsolidacji

Rozpoczyna się właśnie kolejny tydzień handlowy – tym razem przełom czerwca oraz lipca. W tym czasie para USD/PLN może mieć szansę na dalszą stabilizację kursu, chociaż wszystko wskazuje na to, że póki dopiero mocniejsze dane nie wkroczą na rynek – nic w obecnym układzie się nie zmieni. Rynek już od dłuższego czasu próbuje przedostać się do poziomy 4 PLN oraz wyłamać ten zakres, tak samo – jak testy dolnych ograniczeń, które tworzone były już kilkukrotnie.

Obecnie rynek dociera do zakresu 3,96 PLN i rynek zmierza ponownie na test zakresu ceny uśrednionej – widocznej na załączonym wykresie pary na poziomie 3,94 – 3,95 PLN. Jeśli nic się nie zmieni, dziś właśnie ta strefa zostanie przez rynek przetestowana a to oznacza, że kolejny już raz dojście do zakresu bliskiego pełnego poziomu 4 PLN skutkuje dla pary spadkiem.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 29.06.2020
Kurs dolara USDPLN H4 29.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here