Naga MarketsKurs dolara spokojny w czwartek: Sytuacja EUR/USD, USD/CHF i USD/NOKKurs EURUSD broni się przed spadkiem pozostając ponad wsparciami w okolicach 1,1225. Na oscylatorze RSI9 mamy naruszenie linii trendu wzrostowego, ale być może wymaga ono 2-3 dniowego potwierdzenia. W klimacie okołorynkowym – futures na S&P500 odrabiają straty próbując negować trend spadkowy, jaki zaczął się rysować od wczoraj. Przebieg notowań dzisiaj może być, zatem istotny. Powrót do spadków i większa awersja do ryzyka, pociągną EURUSD w dół.

Wykres dzienny EURUSD

Argumentacja Narodowego Banku Szwajcarii, że frank “jest wysoko wyceniony”, jeszcze długo pozostanie aktualna. Rzut oka na wykres tygodniowy USDCHF pokazuje, że trend spadkowy ma się coraz lepiej. W przypadku wzrostu awersji do ryzyka na rynkach to CHF, bardziej niż JPY i USD będzie beneficjentem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres tygodniowy USDCHF

W dzisiejszym komunikacie na pierwszy rzut oka nie było nic zaskakującego. W dołączonej projekcji dla stóp procentowych pojawił się jednak ciekawy aspekt – dwie podwyżki stóp procentowych w perspektywie najbliższych 3 lat. Jednocześnie decydenci zakładają, że stopy procentowe pozostaną na obecnym niskim poziomie (tylko?) do końca przyszłego roku. Efekt – to umocnienie korony. Tyle, że czy, aby “jastrzębie” podejście Norges Banku rzeczywiście jest właściwe? Chyba, że celem jest stworzenie swoistej poduszki na wypadek osłabienia NOK w przypadku gwałtownego pogorszenia się nastrojów na globalnych rynkach.

Wykres dzienny USDNOK

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here