Naga MarketsMimo zauważalnych wzrostów kursu dolara amerykańskiego w pierwszej połowie marca br., od drugiej połowy marca obserwujemy jego deprecjację. Wskutek tych spadków USD zniwelował już niemal cały wcześniejszy wzrost. Zdaniem dużych graczy, to jednak jeszcze nie koniec osłabienia amerykańskiej waluty.

  • Kurs dolara osłabi się w relacji do euro o 2%
  • Kurs dolara osłabi się w relacji do jena o 3%
  • Kurs EUR/USD może osunąć się do 1,05, albo wzrosnąć do 1,20

Kurs dolara spadnie w drugiej połowie roku

Największe banki na świecie spodziewają się, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy greenback spadnie o prawie 2% w stosunku do euro i 3% w stosunku do jena. Ich zdaniem ma do tego doprowadzić stopniowe zmniejszanie się popytu w aktywa typu Safe Haven, co w wyniku powstania kryzysu gospodarczego wywołanego wybuchem pandemii koronawirusa, w pierwszej połowie marca spowodowało gwałtowny wzrost kursu dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki ożywieniu aktywności biznesowej w głównych gospodarkach, indeks dolarowy Bloomberga spadł jak dotąd o około 7% w stosunku do szczytowego poziomu z marca.

Mediana prognoz ekonomistów zakłada, że kurs euro wzrośnie do końca roku do 1,15 USD. Strategowie jednego banku zakładają natomiast jego spadek do 1,05 USD a inni wskazują na wzrost do 1,20 USD.

Na kondycję dolara amerykańskiego w najbliższych miesiącach z pewnością wpływ będzie miała nie tylko sytuacja związana z pandemią koronawirusa, lecz również kampania wyborcza i wyniki listopadowych wyborów prezydenckich w USA. Zdaniem niektórych sondaży, kandydat Demokratów, Joe Biden, ma szanse na zastąpienie Donalda Trumoa w Białym Domu.

Niektórzy analitycy wskazują na historyczne wzorce sugerujące, że greenback jest gotów zyskać niezależnie od tego, kto wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Inni spodziewają się, że zwycięstwo Bidena doprowadzi do podwyżek podatków od korporacji, które w pierwszej kolejności zaszkodzą akcjom, a w drugiej dolarowi.

State Street Corp. uważa, że prezydent demokrata może osłabić dolara amerykańskiego, zwłaszcza jeśli jego partia przejmie również Senat.

– Jest mało prawdopodobne, by jakakolwiek prezydencja Bidena była tak przyjazna dla Wall Street, jak w przypadku Trumpa – powiedział Lee Ferridge, szef makrostrategii.

Najbardziej byczo nastawiony wobec dolara amerykańskiego jest Bank of America Corp., który uważa, że kurs euro osunie się do końca roku do 1,05 USD z 1,1330 USD obecnie. Po drugiej stronie tego zestawienia znaleźli się natomiast strategowie z State Street Corporation którzy uważają, że kurs euro wzrośnie do 1,20 USD.

Źródło: Bloomberg

Kurs euro rośnie 3. tydzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już trzeci tydzień z rzędu. W wyniku tych wzrostów dotarł on w okolice istotnego oporu w wysokości 1,1380. Gdyby tylko bariera ta została przełamana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 1,1770 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD Weekly

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/CAD) kontynuuje zniżki
Następny artykułKGHM otworzyło Centrum Analityki w Zielonej Górze
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here