Naga MarketsKurs dolara amerykańskiego wzrósł na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni o ponad 13 groszy z 3,7862 zł do 3,9139 zł. Zdaniem ekonomistów, tendencja ta nie potrwa jedna zbyt długo. Zgodnie prognozują oni bowiem spadek notowań amerykańskiej waluty, z czego najbardziej pesymistycznie w stosunku do USD są eksperci międzynarodowej grupy bankowej Crédit Agricole.

Kurs dolara wzrósł o 13 gr. 

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN zauważymy, że kurs dolara wzrósł od 3 września br. o ponad 13 groszy. Analizując nieco szerszą perspektywę dostrzec można, że od pewnego czasu utrzymuje się on w wewnątrz równoległego kanału wzrostowego. Oznacza to, że gdyby tylko trwająca od dwóch tygodni tendencja wzrostowa była kontynuowana, kurs dolara mógłby sięgnąć górnego ograniczenia tej formacji, bądź nawet horyzontalnego oporu w wysokości 3,9750 zł.Kurs dolara spadnie o 44 gr.

Ekonomiści zgodnie twierdzą jednak, że wzrosty dolara dobiegną wkrótce końca. W ich ocenie, notowania amerykańskiej waluty osuną się bowiem w perspektywie najbliższych 15. miesięcy w okolice 3,84 zł, bądź nawet do 3,47 zł.

Najbardziej „optymistyczną” projekcję zaprezentowali ekonomiści Danske Bank, zdaniem których kurs dolara osunie się na przestrzeni najbliższych 6. miesięcy (do marca 2022 r.) do 3,84 zł, po czym odbije do 3,87 zł.

O wiele bardziej pesymistycznie na notowania USD spoglądają natomiast ekonomiści RBC, którzy prognozują spadek kursu dolara w perspektywie najbliższych 15. miesięcy (do grudnia 202 r.) do 3,73 zł.

Jeszcze większe spadki amerykańskiej waluty prognozują eksperci UniCredit, zdaniem których kurs dolara spadnie na przestrzeni najbliższych 9. miesięcy, tj. do czerwca 2022 r. do 3,60 zł, po czym odbije do 3,68 zł pod koniec przyszłego roku.

Zdecydowanie najbardziej pesymistyczne projekcje dot. notowań dolara amerykańskiego przedstawili z kolei ekonomiści Crédit Agricole. W ich ocenie, kurs dolara spadnie bowiem do końca przyszłego roku aż do 3,47 zł, co byłoby najniższym poziomem od kwietnia 2018 r.

Poniższa tabela prezentuje szczegółowe projekcje walutowe wspomnianych ekonomistów:

invest
USD/PLN Q3 Q4 Q1 Q2 Q3 Q4
Wrzesień 2021 Grudzień 2021 Marzec 2022 Czerwiec 2022 Wrzesień 2022 Grudzień 2022
UniCredit 3.7700 3.6200 3.6000 3.6200 3.6800
RBC 3.8000 3.8600 3.8500 3.8300 3.7800 3.7300
Crédit Agricole 3.8700 3.7900 3.7500 3.6400 3.5700 3.4700
Danske 3.8800 3.8600 3.8400 3.8700 3.8700

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stooq eur pln | cena akcji kęty | lotos akcje wykres | pkobp akcje notowania | gpw asseco | akcje cd projekt | kurs dax | cd projekt notowanie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułŚwiatowe waluty odzyskują siłę. Kursy euro, franka, funta i dolara na kolejny tydzień
Następny artykułKurs dolara zyska do złotego. USD/PLN w górę jeżeli Fed zacieśni politykę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here