Naga MarketsKolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz KanadyDolar amerykański znacząco zyskał od początku roku. Mimo to, USD nie jest jednak najsilniejszą spośród walut grupy G8. Większe wzrosty odnotował funt szterling i dolar kanadyjski. Ten ostatni w dalszym ciagu pozostaje najsilniejsza spośród walut G8 w 2021 roku, mimo, że od początku czerwca osłabił się on w relacji do dolara amerykańskiego o ponad 4 proc. Ekonomiści uważają jednak, że jest to jedynie przejściowa tendencja, po zakończeniu której CAD powróci do wzrostów.

USD/CAD powyżej linii tendencji spadkowej 

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CAD zauważymy, że słabość dolara kanadyjskiego doprowadziła w ostatnim czasie do wybicia powyżej linii tendencji spadkowej. Fakt ten sprawił, że kurs USD/CAD znalazł się na najwyższym poziomie od drugiej połowy kwietnia br.USDCAD Daily

Kurs dolara wróci do spadków

Ekonomiści uważają jednak, że aprecjacja USD wobec CAD dobiegnie wkrótce końca i kurs tej pary walutowej powróci poniżej pokonanego oporu.

Eksperci Bank of America (BofA) prognozują, że kurs dolara amerykańskiego osunie się w kierunku 1,22 CAD.

– Spodziewamy się, że Bank Kanady (BoC) utrzyma stopy proc. na niezmienionym poziomie, ale 14 lipca ograniczy zakupy obligacji do co najmniej 2 mld CAD tygodniowo – wskazali ekonomiści BofA dodając, że kurs pary walutowej USD/CAD wzrósł w ostatnim czasie do zakładanego przez nich poziomu 1,25, gdzie oczekują pojawienia się większej reakcji podażowej. Fakt ten sprawia, iż oczekują oni, że notowania USD/CAD powrócą do 1,22.

Nieco większych spadków USD/CAD oczekują eksperci Credit Agricole, który ze względu na wzrost odchylenia USD/CAD od wartości godziwej postanowili zawrzeć transakcję krótkiej sprzedaży z potencjalnym targetem w wysokości 1,2155 CAD.

Jeszcze większe spadki prognozują eksperci ING. Ich zdaniem, pomimo ostatniej korekty, dolar kanadyjski nadal powinien radzić sobie dobrze i ma on potencjał, aby jeszcze w tym roku powrócić do minimów z czerwca br., bądź nawet spaść poniżej 1,20, co byłoby najniższym poziomem od maja 2015 roku.

– Loonie został złapany w krzyżowy ogień niestabilnego apetytu na ryzyko i impasu w OPEC+, ale wciąż liczy na solidny zestaw fundamentów (co wyłoniło się z ostatnich danych o zatrudnieniu) – wskazali ekonomiści ING dodając, że najgorszy z przepływów danych dotkniętych wiosennym zaostrzeniem przypadków COVID-19 w Kanadzie prawdopodobnie mamy już za sobą, a szybkie wprowadzanie szczepień daje nadzieję na lato solidnych danych.

USD będzie kontynuował wzrosty

Zgoła odmiennego zdania są jednak ekonomiści Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC), kanadyjskiej korporacji finansowo bankowej, którzy uważają, że kurs dolara kanadyjskiego będzie kontynuował spadki względem dolara amerykańskiego w nadchodzących miesiącach, do czego przyczyni się bardziej jastrzębi ton wypowiedzi i działań przedstawicieli amerykańskiej rezerwy Federalnej w stosunku do Banku Kanady.

Eksperci uważają, że znacznie większa dawka bodźców fiskalnych w Ameryce i wcześniejsze otwarcie rynków wyeliminuje luki gospodarcze w USA kilka kwartałów przed Kanadą, co jest niezgodne z wyceną rynku dotyczącą wcześniejszych i bardziej agresywnych podwyżek stóp procentowych w Kanadzie niż w USA.

– Ponowna kalibracja tych oczekiwań będzie wspierać dalszą, choć umiarkowaną deprecjację CAD przez resztę 2021 r., doprowadzając USD/CAD do poziomu 1,27 do końca tego roku – wskazali eksperci.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen akcje | kurs develia | ccc notowania | kurs dol | pknorlen notowania | gpw jsw | 11bit kurs | pgnig cena akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWig20 zyskuje 0,4% we wtorek o 15. Analiza notowań: Alior Bank, Amrest, Eurocash oraz Farm51
Następny artykułBitcoin wzrośnie do 100 000 USD, uważa główny strateg towarowy Bloomberga
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here