Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoDolar amerykański nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Okazuje się bowiem, że na przestrzeni ostatniego roku, USD był jedną z najsłabszych walut należących do grupy G8. Jego jedynie symboliczną aprecjację dostrzec można bowiem tylko i wyłącznie w relacji do jena japońskiego. W stosunku do polskiego złotego, dolar znajduje się natomiast obecnie na najniższym poziomie od grudnia 2020 roku i jednym z najniższych od maja 2018 roku.

Kurs dolara spadł o ponad 33 grosze

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN zauważymy, że kurs dolara spadł od 31 marca 2021 roku o ponad 33 grosze, pokonując przy tym kilka istotnych poziomów wsparcia. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się nawet poniżej 3,62 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara spadnie do 3,31 zł

Ekonomiści Goldman Sachs, jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, którego korzenie sięgają 1869 roku prognozują, że deprecjacja dolara amerykańskiego nie zatrzyma się wcale w okolicy 3,62 zł. W ich ocenie, kurs dolara spadnie bowiem do września br. w okolice 3,60 zł, po czym będzie kontynuował tą tendencję osuwając się odpowiednio w okolice 3,54 zł pod koniec 2021 r. i aż 3,31 zł pod koniec 2022 r.

Warto zwrócić uwagę, że gdyby tylko projekcja ta się zmaterializowała, kurs dolara znalazłby się na najniższym poziomie od lutego 2018 r. i jednym z najniższych od października 2014 r.

Kurs dolara wzrośnie do 4,18 zł

Zdania tego nie podzielają jednak ekonomiści JP Morgan, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, działającego w ponad 50 krajach i będącego liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usług dla klientów biznesowych. Ich zdaniem kurs dolara wzrośnie bowiem we wrześniu br. do 4,03 zł, po czym będzie kontynuował tą tendencję zwyżkując aż do 4,18 zł w marcu 2022 r., co byłoby najwyższym poziomem od marca 2020 r.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

invest

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara spadł o 13 gr w maju, euro i frank oddały 8-9 gr wartości!
Następny artykułZłoty (PLN), ropa, miedź i złoto. WIG20 powyżej 2200 pkt (Artyści Rynków)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Skoro Goldman mówi że 3,40 a Morgan 4,10 to obydwie prognozy nie są warte funta kłaków i prawda zawsze leży po środku co prawdopodobnie pozostanie w okolicach 3,70.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here