Naga MarketsDanske Bank zaktualizował niedawno swoje prognozy walutowe. Redakcja Comparic przyjrzała się im ze szczególnym uwzględnieniem kursów euro i dolara amerykańskiego w stosunku do polskiego złotego. Czego w najbliższych kwartałach spodziewać możemy się na notowaniach EUR/PLN i USD/PLN?

  • Analitycy Danske Bank prognozują dalszy spadek kursów euro i dolara amerykańskiego

Kursy euro i dolara spadną jeszcze niżej

W chwili pisania tego artykułu euro kosztuje 4,47 zł a dolar niemal 3,77 zł.

Analitycy Danske Bank spodziewają się, że kurs euro spadnie do końca bieżącego roku do poziomu 4,46 zł a kurs dolara do 3,75 zł. Warto zwrócić uwagę, że obie prognozy są wyższe niż zakładano wcześniej.

Wraz z końcem marca 2021 r. a więc pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku, kurs euro ma uplasować się natomiast na poziomie 4,40 zł a kurs dolara 3,67 zł. Mimo, że obie te wartości wskazują na spodziewany spadek względem poziomów z końca grudnia br., to jednak są one wyższe niż zakładano we wcześniejszych projekcjach.

Drugi kwartał przyszłego roku ma przyczynić się do dalszej deprecjacji obu walut. Kurs euro ma uplasować się z końcem czerwca 2021 roku w okolicy 4,35 zł a kurs dolara – 3,66 zł.

Pod koniec września 2021 r., tj. koniec trzeciego kwartału przyszłego roku, kurs dolara ma wzrosnąć natomiast do 3,75 zł. Dla kursu euro nie przedstawiono niestety projekcji na ten okres. Analizując jednak prognozy kursu euro w stosunku do rosyjskiego rubla czy randa południowoafrykańskiego będącego oficjalną walutą Republiki Południowej Afryki, spodziewać się można, że w odróżnieniu do dolara, kurs euro mógłby ulec wówczas dalszej deprecjacji.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRipple vs Bitcoin: co nowa hossa oznacza dla kryptowaluty XRP i BTC?
Następny artykułCena ropy naftowej: jakie zmiany zajdą na rynku dzięki szczepionce na Covid-19?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here