Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Wszystko to za sprawą publikacji niezbyt dużej ilości istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 6 grudnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6876 zł 6.12.2020, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,4703 zł 6.12.2020, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 4,9547 zł 6.12.2020, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,1400 zł 6.12.2020, godzina 10:00

Kurs euro spadł o ponad 20 groszy

Kurs euro spadł na początku minionego tygodnia o ponad 4 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 października br. deprecjacji do ponad 20 groszy. Fakt ten sprawił, że kurs euro znalazł się w pewnym momencie na najniższym poziomie od połowy września br.

W środę pojawiła się jednak reakcja popytowa która zmniejszyła zasięg tygodniowych spadków do nieco ponad 1 grosza.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 24 grosze

Kurs franka szwajcarskiego spadł na początku minionego tygodnia o ponad 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 października br. deprecjacji do ponad 26 groszy. Fakt ten sprawił, że kurs franka znalazł się w pewnym momencie na najniższym poziomie od początku września br.

W środę pojawiła się jednak reakcja popytowa która zmniejszyła zasięg tygodniowych spadków do niemal zera. Warto zwrócić uwagę, że wzrosty te zatrzymały się w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4,15 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownej deprecjacji CHF.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 22 grosze.

Kurs funta wzrósł na początku minionego tygodnia o niemal 3 grosze. Aprecjacja ta nie trwała jednak zbyt długo. Już we wtorek pojawiła się bowiem reakcja podażowa, wskutek której kurs funta osunął się o prawie 10 groszy powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 października br. deprecjacji do ponad 22 groszy.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych spadków, rynek pokonał techniczne wsparcie w okolicy 5 zł i GBP znalazł się na najniższym poziomie od połowy października br.

W miniony czwartek znów pojawiła się jednak reakcja popytowa. Okazuje się jednak, że nawet jeżeli wzrosty te będą kontynuowane, w pierwszej kolejności potraktować je moglibyśmy jako formę korekty, wskutek której w najbliższym czasie mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Okazuje się więc, że potencjał do dalszych wzrostów kursu funta pozostaje mocno ograniczony.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 30 groszy

Kurs dolara spadł na przestrzeni minionego tygodnia o niemal 6 groszy (choć w skrajnym momencie zasięg jego deprecjacji wynosił prawie 8 groszy), powiększając w ten sposób zasięg trwających od początku listopada spadków do ponad 30 groszy.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs dolara znalazł się na najniższym poziomie od początku września br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet do 3,66 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBracia Winklevoss: nie jesteśmy maksymalistami bitcoina (BTC). Inwestujemy też w ether (ETH)
Następny artykułKurs euro spadnie w ciągu 12. miesięcy do 1,16 USD – prognozuje Danske Bank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here