Naga MarketsOstatni dni przebiegały na światowych rynkach finansowych niezwykle interesująco. Wszystko to za sprawą ubiegłotygodniowych wyborów prezydenckich, w których Joe Biden zyskał mandat do sprawowania urzędu 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych przez najbliższe cztery lata. Fakt ten przyczynił się do znaczącej deprecjacji dolara amerykańskiego, który zauważalnie osłabiał sie w minionym tygodniu w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8.

  • Kurs dolara spadł w reakcji na wynik wyborów prezydenckich w USA
  • Indeks DXY osunął się o 2,3 proc.
  • Kurs dolara spadł o ponad 20 groszy

Kurs dolara stabilizuje się po ubiegłotygodniowych spadkach

Nowy tydzień przynosi jednak swego rodzaju uspokojenie nastrojów i stabilizację kursów popularnych walut. Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy jednak, że rynek ten wciąż znajduje się na jednym z najwyższych poziomów od początku września br.

Mimo to, Neil Jones, szef sprzedaży walut dla instytucji finansowych w Mizuho uważa, że dolar amerykański jest bezpieczną walutą i nadal pozostaje światowym liderem pod względem wyników.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY), który śledzi siłę amerykańskiej waluty wobec koszyka wybranych walut (euro, jena japońskiego, funta szterlinga, dolara kanadyjskiego, korony szwedzkiej i franka szwajcarskiego) spadł na przestrzeni ostatnich dni o 2,3 proc. docierając w ten sposób w okolice technicznego wsparcia w wysokości 92,15.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jego dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydaja się nawet okolice 91.

Kurs dolara najniżej od 2. połowy września 

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w relacji do polskiego złotego nieprzerwanie od siedmiu sesji. W tym czasie, kurs dolara osunął się o ponad 20 groszy. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że notowania amerykańskiej waluty znalazły się poniżej 3,78 zł, co jest najniższym poziomem od 21 września br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSaxo Bank: Spadek kursu dolara przyczyną hossy surowców, głównie metali
Następny artykułZłoty w górę od 7 dni: Kurs euro, dolar, frank i funt w dół, 9 listopada 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here