Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Wszystko to za sprawą publikacji niezbyt dużej ilości istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 22 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7697 zł 22.11.2020, godzina 11:25
Kurs euro EURPLN 4,4703 zł 22.11.2020, godzina 11:25
Kurs funta GBPPLN 5,0089 zł 22.11.2020, godzina 11:25
Kurs franka CHFPLN 4,1378 zł 22.11.2020, godzina 11:25

Kurs euro spadł o ponad 17 groszy

Kurs euro spadł w tym tygodniu o nieco ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 października br. deprecjacji do ponad 17 groszy. Tak znaczna deprecjacją sprawiła, że kurs euro osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,4570 zł.

Trwałe odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 4,5150 zł.

Jeżeli jednak testowane wsparcie zostanie pokonane, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 4,4250 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 21 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł w ciągu minionego tygodnia o ponad 1 grosz. Warto zwrócić uwagę, że był to już trzeci spadkowy tydzień z rzędu. Fakt ten sprawił, że licząc od szczytów z 29 października br., kurs franka spadł już o ponad 21 groszy.

Wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs funta osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,15 zł i znajduje się obecnie na najniższym poziomie od 21 września br.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby docelowo osunąć się nawet do 4,05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wciąż w okolicy 5 zł

Kurs funta wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o nieco ponad 1 grosz. Warto przy tym zwrócić uwagę, że przez cały tydzień utrzymywał się on w okolicy technicznego wsparcia w rejonie 5 zł.

Póki co wsparcie to nie zostało jeszcze trwale pokonane. Ciężko znaleźć w jego okolicy także większą reakcję popytową wskazującą na jego odrzucenie. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie kurs funta kontynuował będzie tendencję horyzontalną.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 20 groszy

Kurs dolara spadł w ciągu minionego tygodnia o niespełna 2 grosze. Warto zwrócić uwagę, że był to już trzeci spadkowy tydzień z rzędu. Fakt ten sprawił, że licząc od szczytów z 2 listopada br., kurs dolara spadł już o ponad 20 groszy.

Wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs dolara osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,78 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby docelowo osunąć się do 3,74, bądź nawet do 3,66 zł

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara spadnie do 3,50 zł, euro w okolicach 4,27 zł za 12 m-cy, prognoza TD Bank
Następny artykułCD Projekt i Allegro – pokażą wyniki finansowe po weekendzie!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here