Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowa sesja przebiega na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Wskutek niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, zmienność na notowaniach popularnych walut jest stosunkowo ograniczona.  Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda obecnie polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 23 lipca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8096 zł 23.07.2020, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,4158 zł 23.07.2020, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 4,8483 zł 23.07.2020, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,1083 zł 23.07.2020, godzina 12:30

Kurs euro spada piąty dzień z rzędu

Kurs euro osunął się od początku tygodnia o ponad 7 groszy, powiększając tym samym trwającą już od ubiegłego tygodnia deprecjację do ponad 9 groszy. Warto zwrócić uwagę, że euro osłabia się w relacji do polskiego złotego już piątą sesję z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 4,39 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o niemal 13 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się dziś na względnie stabilnym poziomie. Traci on bowiem w relacji do polskiego złotego jedynie symbolicznie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od początku tygodnia osunął się on o ponad 7 groszy. Warto zwrócić uwagę, że frank szwajcarski osłabiał się wobec polskiego złotego podczas 7 z 10 ostatnich sesji. W tym czasie osunął się on o niemal 13 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby osunąć się nawet do 4,07 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 17 groszy

Kurs funta spadł od początku tygodnia o ponad 9 groszy powiększając tym samym trwającą od dwóch tygodni deprecjację do ponad 17 groszy. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 4,9116 zł i znalazł się na najniższym poziomie od połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się nawet w okolic 4,7850 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara najniżej od połowy marca

Kurs dolara spada już piątą sesję z rzędu. Tylko od piątku osunął się on o niemal 14 groszy, w wyniku czego pokonane zostało techniczne wsparcie w wysokości 3,90 zł. Licząc od czerwcowych szczytów, kurs dolara osunął się już natomiast o ponad 20 groszy. Oznacza to, że kurs dolara znajduje się obecnie na najniższym poziomie od pierwszej połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, USD mógłby dotrzeć nawet w okolice 3,7770 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAugur, NOIA i FIO Protocol to czarne konie sezonu na altcoiny? Tak sugerują eksperci Blockroots
Następny artykułGPW wycofa z obrotu akcje AR Packaging Poznań 27 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here