Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych niezwykle emocjonująco. Mimo, że przed południem nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych, to jednak zmiennośc na notowaniach popularnych walut była całkiem spora. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 6 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7988 zł 6.11.2020, godzina 12:25
Kurs euro EURPLN 4,5102 zł 6.11.2020, godzina 12:25
Kurs funta GBPPLN 4,9934 zł 6.11.2020, godzina 12:25
Kurs franka CHFPLN 4,2195 zł 6.11.2020, godzina 12:25

Kurs euro spadł o niemal 14 groszy

Kurs euro spadł w piątek przed południem o niemal 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od ponad tygodnia deprecjacji do niemal 14 groszy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że kurs euro osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,5150 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana i obecnie testowana strefa zostanie pokonana, kurs euro mógłby spaść nawet do 4,4570 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o niemal 13 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymywał się w piatek przed południem na względnie stabilnym poziomie. Warto tu jednak zwrócić uwagę, że CHF osłąbia się w relacji do polskiego złotego już siudmą sesję z rzędu. W tym czasie kurs franka spadł o niemal 13 groszy. Tak znacza deprecjacja sprawiła, że kurs franka osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,2480 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby spaść nawet do 4,15 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta poniżej 5 zł

Kurs funta spadł w piątek przed południem o ponad 3 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od tygodnia deprecjacji do niemal 15 groszy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że kurs funta osunął się poniżej bariery 5 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby spaść nawet do 4,91 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 17 groszy

Kurs dolara spadł w piątek przed południem o ponad 3 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od tygodnia deprecjacji do ponad 17 groszy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że kurs dolara osunął się poniżej 3,80 i znajduje sie obecnie najniżej od połowy października. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby spaść nawet do 3,78 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here