Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoWtorkowa sesja przebiega na rynkach walutowych dość interesująco. Mimo niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, zmienność na notowaniach popularnych walut jest całkiem spora.  Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda obecnie polski złoty?

Finax

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 21 lipca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8759 zł 21.07.2020, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,4398 zł 21.07.2020, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 4,9215 zł 21.07.2020, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,1368 zł 21.07.2020, godzina 12:30

Kurs euro spada trzeci dzień z rzędu

Kurs euro rozpoczął nowy tydzień niemal 4-groszowymi spadkami. Fakt ten sprawił, że licząc od ubiegłotygodniowych szczytów, kurs euro osunął się już o niemal 6 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, mógłby on w najbliższym czasie osunąć się nawet w okolice 3,90 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 9 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spada już drugą sesję z rzędu. Warto zwrócić uwagę, że aż pięć spośród ośmiu ostatnich sesji CHF kończył pod kreską. Fakt ten sprawił, że tylko od 10 lipca br. kurs franka osunął się o ponad 9 groszy do najniższego poziomu od połowy czerwca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby osunąć się nawet do 4,0680 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 7 groszy

Kurs funta spadł w minionym tygodniu o niemal 7 groszy. Od piątku utrzymuje się on w okolicy lokalnego wsparcia w wysokości 4,9116 zł. Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs funta mógłby osunąć się nawet do 4,7850 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara najniżej od połowy marca

Kurs dolara spada już trzecią sesję z rzędu. Tylko od piątku osunął się on o ponad 6 groszy, w wyniku czego pokonane zostało techniczne wsparcie w wysokości 3,90 zł. Licząc od czerwcowych szczytów, kurs dolara osunął się już natomiast o ponad 13 groszy. Oznacza to, że kurs dolara znajduje się obecnie na najniższym poziomie od połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, USD mógłby dotrzeć nawet w okolice 3,7770 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDAX wyznacza kanał trendowy
Następny artykułNasdaq nagrzany do czerwoności. Mark Cuban widzi podobieństwo do bańki dot-comów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here