Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoDolar amerykański pozostaje najsilniejszą spośród walut grupy G8 w tym roku. Siła amerykańskiej waluty widoczna jest także na notowaniach pary walutowej USD/PLN, której kurs wzrósł między 9 a 23 listopada br. o ponad 27 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od początku czerwca br. aprecjacji do niemal 59 groszy.

Kurs dolara wzrósł o 59 groszy

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN zauważymy, że niedawna aprecjacja amerykańskiej waluty w połączeniu ze słabością polskiego złotego sprawiły, iż kurs dolara zbliżył się w okolice 4,23 zł, co było najwyższym poziomem od maja ubiegłego roku.Zwyżka ta już przed tygodniem zatrzymała się jednak w okolicy wspomnianego wyżej oporu, gdzie pojawiła się niemała reakcja podażowa. Trwające od sześciu sesji spadki sprawiły, iż kurs dolara osunął się o ponad 13 groszy, testując w pewnym momencie wtorkowej sesji poziomy poniżej 4,10 zł.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

Mimo, że od tygodnia obserwujemy spadki, to mało prawdopodobne, by tendencja ta zwiastowała trwałą zmianę trendu. Warto bowiem zwrócić uwagę, iż deprecjacja ta doprowadziła jedynie do re-testu wcześniej pokonanego poru (teraz wsparcia) w wysokości 4,11 zł, gdzie dziś ponownie pojawiła się zauważalna reakcja popytowa. Świadczy o tym m.in. spory dolny knot widoczny na interwale dziennym.

Jeżeli więc strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby powrócić w okolcie 4,23 zł, bądź wybić nawet powyżej tego oporu.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji cd projekt | pkp cargo akcje wykres | cd projekt red akcje | jsw akcje forum | kurs dolara wykres | gpw oncoarendi | celon akcje prognozy | waluty w czasie rzeczywistym |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKurs euro z celem na 1,10 USD. Commerzbank analizuje także USD/CHF oraz AUD/USD
Następny artykułEthereum (ETH) i dogecoin (DOGE) gotowe na wybicie w górę. Grudzień może być byczy dla kryptowalut, sugeruje Justin Bennett
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here