Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 6 czerwca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6648 zł 6.06.2021, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,4583 zł 6.06.2021, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,1889 zł 6.06.2021, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,0761 zł 6.06.2021, godzina 10:00

Kurs euro spadł o 22 grosze

Kurs euro spadł w minionym tygodniu o 2,4 grosza, powiększając zasięg trwającej już od 6 maja br. deprecjacji do ponad 13 groszy. Oznacza to, że od szczytów z 29 marca br. kurs euro osunął się już o przeszło 22 grosze.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek ostatnich spadków notowania wspólnej waluty pokonały techniczne wsparcie w wysokości 4,4730 zł i dotarły aż do strefy pomiędzy 4,4480 zł a 4,4560 zł. Jeżeli i to wsparcie zostanie pokonane, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice 4,42 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 18 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadał w minionym tygodniu o niemal 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 6 maja br. deprecjacji do niemal 14 groszy. Oznacza to, że od szczytów z 30 marca br. kurs franka osunął się już o blisko 18 groszy.

Wskutek tej wyprzedaży, notowania szwajcarskiej waluty wybiły dołem z formacji równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji. Spadki te doprowadziły także do pokonania horyzontalnego wsparcia w okolicy 4,0850 zł i zatrzymały się dopiero w okolicy technicznego wsparcia w okolicy 4,05 zł, gdzie w miniony piątek pojawiła się niemała reakcja popytowa.

Warto zwrócić uwagę, że piątkowe odbicie doprowadziło jedynie do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli zatem strefa ta zostanie odrzucona, kurs franka mógłby osunąć się nawet w okolice 4,02 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 33 grosze

Kurs funta spadał na początku minionego tygodnia o niemal 6 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 marca br. deprecjacji do ponad 33 groszy. W drugiej połowie tygodnia pojawiła się jednak reakcja popytowa i kurs funta odbił o 3 grosze. Wzrosty te wyglądają jednak jedynie jak swego rodzaju rynkowe odreagowanie, po zakończeniu którego kurs funta mógłby wrócić do spadków. Jeżeli tak się stanie, kurs funta mógłby spaść nawet do 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 34 grosze

Kurs dolara spadał na początku minionego tygodnia o niemal 4 gorsze powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 marca br. deprecjacji do ponad 34 groszy. W drugiej części tygodnia pojawiła się jednak reakcja popytowa. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych wzrostów doszło tylko do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 3,6920 zł, gdzie w piątek znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, kurs dolara mógłļy spaść poniżej 3,62 zł.

invest
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti notowania | pgnig akcje forum | notowania walut | dax30 | gpw notowania | purple trading | notowania amica | kurs biomed lublin |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrading Room Week 13. Maksymilian Bączkowski w rozmowie z Emini Traderem
Następny artykułEthereum: Prognoza cenowa dla etheru (ETH) na najbliższe lata
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here