Kurs dolara spadł o 34 gr. a funt o 32 gr. Ile będzie kosztować euro w przyszłym tygodniuMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni dostrzec można było bowiem zauważalną aprecjację polskiego złotego. Jak wygląda on teraz na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego?

Kurs dolara jednym z największych przegranych tygodnia


Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 był dolar nowozelandzki (NZD), który umocnił się aż o 3,32%. Tydzień do udanych zaliczyć może także dolar australijski (AUD), którego wzrosty sięgnęły 3,05%. Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs jena japońskiego (JPY), który osunął się aż o 3,89%. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może również dolar amerykański (USD) i frank szwajcarski (CHF), których kursy osunęły się odpowiednio o 1,99% i 2,01%.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kursy dolara i franka największymi przegranymi tygodnia

W relacji do polskiego złotego najwięcej na przestrzeni minionego tygodnia osunął się kurs franka szwajcarskiego, który spadł aż o 9 groszy, powiększając tym samym trwającą od trzech tygodni deprecjację do ponad 26 groszy. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może także dolar, którego kurs osunął się na przestrzeni minionego tygodnia o 8 groszy.

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 7 czerwca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9293 zł 7.06.2020, godzina 9:00
Kurs euro EURPLN 4,4362 zł 7.06.2020, godzina 9:00
Kurs funta GBPPLN 4,9768 zł 7.06.2020, godzina 9:00
Kurs franka CHFPLN 4,0825 zł 7.06.2020, godzina 9:00

Kurs euro spadł o niemal 20 gr.

Kurs euro osunął się w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 8 groszy powiększając tym samym zasięg trwających od trzech tygodni spadków do niemal 20 groszy.

W minioną środę pojawiła się jednak silna reakcja popytowa, dzięki której w ciagu kolejnych dni kurs euro odnotował niemal 7-groszowy wzrost. Fakt ten sprawił, iż w skali całego tygodnia kurs euro osunął się jedynie o nieco ponad 1 grosz.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że rynek oscyluje obecnie między wsparciem w wysokości 4,4250 zł a oporem 4,4560 zł. Dopiero trwałe wybicie z tej konsolidacji mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. Jeżeli jednak trwające od środy wzrosty będą kontynuowane, i kurs euro wzrośnie powyżej 4,4560 zł, wówczas moglibyśmy spodziewać się kontynuacji tej aprecjacji nawet do 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka osunął się o ponad 26 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od trzech tygodni. Wskutek tej deprecjacji frank potaniał o ponad 26 groszy (choć w skrajnym momencie deprecjacja przekraczała 29 gr.) osuwając się tym samym do najniższego poziomu od pierwszej połowy marca br.

Mimo, że minioną środę pojawiła się reakcja popytowa, to w czwartek i piątek znów dostrzec można było reakcje podażowe, które wskazują z możliwą kontynuacją trendu spadkowego w najbliższym czasie. By tak się jednak mogło stać, kurs franka musiałby najpierw pokonać horyzontalne wsparcie w wysokości 4,0680 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 32 gr.

Kurs funta osłabiał się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od ponad miesiąca. Wskutek trwającej od początku maja br. deprecjacji funt potaniał o ponad 32 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od drugiej połowy marca br.

Warto zwrócić uwagę, że spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,9120 zł, gdzie w miniony piątek pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego, tj. 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 34 grosze

Kurs dolara osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od trzech tygodni. Wskutek tej deprecjacji dolar potaniał o niemal 34 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od połowy marca br.

Warto zwrócić uwagę, że spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,90 zł, gdzie w miniony piątek pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,97 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin z ATH w tym roku – prognozuje Bloomberg
Następny artykułAUD/CAD – para dotarła do szczytu sprzed roku. Co dalej z kursem?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here