Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Mimo, ża na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata, to zmienność na rynku walutowym była całkiem spora. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 24 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6713 zł 24.05.2021, godzina 18:30
Kurs euro EURPLN 4,4807 zł 24.05.2021, godzina 18:30
Kurs funta GBPPLN 5,1940 zł 24.05.2021, godzina 18:30
Kurs franka CHFPLN 4,0904 zł 24.05.2021, godzina 18:30

Kurs euro spadł o ponad 20 groszy

Kurs euro spadł w poniedziałek o niemal 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od 6 maja br. deprecjacji do ponad 11 groszy. Oznacza to, że od szczytów z 29 marca br. kurs euro osunął się już o ponad 20 groszy.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek ostatnich spadków notowania wspólnej waluty pokonały linię tendencji wzrostowej oraz horyzontalne wsparcia w wysokości 4,54 zł i 4,51 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się w najbliższym czasie do 4,4730 zł, bądź dalej nawet do 4,45 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 15 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadał poniedziałek o niemal 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 6 maja br. deprecjacji do blisko 11 groszy. Oznacza to, że od szczytów z 30 marca br. kurs franka osunął się już o niemal 15 groszy.

Wskutek tej wyprzedaży, notowania szwajcarskiej waluty wybiły dołem z formacji równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji. Obecnie rynek testuje kolejne wsparcie poniżej 4,09 zł i jeżeli tylko strefa ta zostanie pokonana, kurs franka mógłby osunąć się nawet do 4,05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 11 groszy

Kurs funta spadał w trakcie poniedziałkowego handlu o niemal 4 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 11 maja br. deprecjacji do ponad 13 groszy. Wskutek tych spadków kurs funta wybił dołem z równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób może otwierać drogę do dalszych spadków. Fakt ten sprawił, że dziś pokonane zostało również lokalne wsparcie w wysokości 5,2050 zł i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie kurs funta mógłby spaść nawet do 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 31 groszy

Kurs dolara spadał w poniedziałek o ponad 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 marca br. deprecjacji do ponad 31 groszy

Wskutek tej wyprzedaży, notowania amerykańskiej waluty osunęły się do technicznego wsparcia w wysokości 3,67 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie pokonana, kurs dolara mógłļy spaść nawet poniżej 3,62 zł.

invest
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 index | pgnig gielda | akcje amrest | | pgnig forum | kurs lewa bułgarskiego | dow jones online | notowania nasdaq na żywo |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł19 spółek odnotowało rekord notowań w poniedziałek. Akcje JSW zyskały na zamknięciu ponad 8%!
Następny artykułKurs euro w tym tygodniu spadnie do 4,45 zł. Santander o EUR/PLN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here