Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach godzin poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 18 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6964 zł 18.05.2021, godzina 21:00
Kurs euro EURPLN 4,5203 zł 18.05.2021, godzina 21:00
Kurs funta GBPPLN 5,2454 zł 18.05.2021, godzina 21:00
Kurs franka CHFPLN 4,1233 zł 18.05.2021, godzina 21:00

Kurs euro spadł o ponad 16 groszy

Kurs euro spadł w trakcie wtorkowej sesji o niespełna 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 6 maja br. deprecjacji do ponad 7 groszy. Licząc natomiast od wierzchołków z 29 marca br. kurs euro spadł już o ponad 16 groszy. Tak znaczna deprecjacją sprawiła, że notowania wspólnej waluty znajdują się obecnie na najniższym poziomie od lutego br.

Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się do 4,51 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł w trakcie wtorkowego handlu o pół grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 6 maja br. deprecjacji do ponad 7 groszy.

Wskutek tej wyprzedaży, notowania szwajcarskiej waluty wybiły dołem z formacji równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby osunąć się poniżej 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 8 groszy

Kurs funta spadł we wtorek o niemal 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 11 maja br. deprecjacji do niemal 8 groszy.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/PLN zauważymy, że kurs funta od ponad miesiąca porusza się w trendzie horyzontalnym między 5,22 zł a 5,31 zł.

invest

Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs funta mógłby w najbliższym czasie osunąć się do 5,22 zł. Trwałe pokonanie tego wsparcia otwierałoby natomiast drogę do dalszej wyprzedaży szterlinga aż w okolice 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 29 groszy

Kurs dolara spadł we wtorek o ponad 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 marca br. deprecjacji do blisko 29 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się do 3,69 zł, bądź dalej nawet do 3,67 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: george soros | akcje ccc | cena ropy brent | akcje jsw prognozy | kurs dolara amerykańskiego |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara traci do kanadyjskiego kuzyna. USD/CAD na poziomach sprzed 6 lat
Następny artykułWykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradnigu – webinar dzisiaj o 20:00!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here