Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 16 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7303 zł 16.05.2021, godzina 10:15
Kurs euro EURPLN 4,5285 zł 16.05.2021, godzina 10:15
Kurs funta GBPPLN 5,2567 zł 16.05.2021, godzina 10:15
Kurs franka CHFPLN 4,1389 zł 16.05.2021, godzina 10:15

Kurs euro spadł o ponad 15 groszy

Kurs euro spadł w minionym tygodniu o 2,5 grosza, powiększając zasięg trwającej już od poprzedniego tygodnia deprecjacji do ponad 6 groszy. Oznacza to, że od szczytów z 29 marca br. kurs euro osunął się już o ponad 15 groszy.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek ostatnich spadków notowania wspólnej waluty pokonały linię tendencji wzrostowej oraz horyzontalne wsparcie w wysokości 4,54 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się w najbliższym czasie do 4,51 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł na przestrzeni minionego tygodnia o niespełna 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od poprzedniego tygodnia deprecjacji do blisko 7 groszy.

Wskutek tej wyprzedaży, notowania szwajcarskiej waluty wybiły dołem z formacji równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby osunąć się poniżej 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta w konsolidacji

Kurs funta wzrósł na początku minionego tygodnia o niemal 9 groszy, docierając w ten sposób w okolice lokalnego oporu w wysokości 5,3150 zł i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego. To właśnie tam w miniony wtorek pojawiła się większa reakcja podażowa, wskutek której na przestrzeni kolejnych dni kurs funta osunął się o ponad 6 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania technicznego wsparcia w okolicy 5,23 zł. Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs funta mógłby spaść nawet do 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 25 grosze

Kurs dolara wzrósł w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 3 grosze. W czwartek pojawiła się jednak reakcja podażowa, wskutek której notowania amerykańskiej waluty osunęły się o ponad 4 grosze. Oznacza to, że w skali całego tygodnia kurs dolara osunął się o nieco ponad 1 grosz. Warto zwrócić jednak uwagę, że od szczytów z 31 marca br. dolar potaniał już o ponad 25 groszy i obecnie znajduje się na najniższym poziomie od lutego br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się do 3,69 zł.

invest
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro sklep | mercator notowania | akcje biomedlub | notowania eurocash | ranking giełd kryptowalut |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin przypomina bańkę na Wall Street z 1929 r. BTC pęknie równie głośno jak giełda 100 lat temu?
Następny artykułWarren Buffet: branża marihuany będzie ogromna, jednak trzeba uważać
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here