Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Wszystko to za sprawą publikacji niezbyt dużej ilości istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 15 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7882 zł 15.11.2020, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,4806 zł 15.11.2020, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 4,9975 zł 15.11.2020, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,1503 zł 15.11.2020, godzina 10:00

Kurs euro spadł o ponad 16 groszy

Kurs euro spadł na przestrzeni minionego tygodnia zaledwie o nieco ponad 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od 29 października deprecjacji do ponad 16 groszy.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że w skali całego minionego tygodnia, kurs euro utrzymywał się jednak na względnie stabilnym poziomie. Jest to swego rodzaju odreagowanie po wcześniejszych, niezwykle dynamicznych spadkach.

Jeżeli tylko tendencja ta okaże się formą korekty, po jej zakończeniu oczekiwać moglibyśmy dalszej deprecjacji notowań wspólnej waluty. Gdyby tak się stało, kurs euro mógłby spaść do 4,4570 zł, bądź nawet 4,4250 zł

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 21 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł w trakcie poniedziałkowej sesji o ponad 8 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 października deprecjacji do ponad 21  groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że kurs franka znalazł się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,15 zł.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że przez ostatnie cztery dni, kurs franka utrzymywał się na względnie stabilnym poziomie, co było swego rodzaju odreagowanie po wcześniejszych, niezwykle dynamicznych spadkach.

Jeżeli tylko tendencja ta okaże się formą korekty, po jej zakończeniu oczekiwać moglibyśmy dalszej deprecjacji CHF. Trwałe pokonanie obecnie testowanego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków kursu franka, dla których realnymi zasięgami wydają się nawet okolice 4,05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wciąż poniżej 5 zł

Kurs funta spadł na początku minionego tygodnia o niemal 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 października deprecjacji do niemal 21 groszy. Szybko pojawiła się jednak silna reakcja popytowa, wskutek której kurs funta wzrósł następnie o ponad 13 groszy. Tendencja ta nie trwała jednak zbyt długo, gdyż w ciagu kolejnych dwóch dni GBP ponownie spadł o ponad 9 groszy.

Mimo tak sporej zmienności, licząc od poniedziałkowego otwarcia do piątkowego zamknięcia rynków, kurs funta wzrósł zaledwie o 1 grosz. Fakt ten spalił, że w dalszym ciągu znajduje się on poniżej 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 22 grosze

Kurs dolara spadł na początku minionego tygodnia o niemal 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 2 listopada br. deprecjacji do ponad 22 groszy. Szybko pojawiła się jednak reakcja popytowa, która zanegowała poniedziałkowe spadki.

Wart przy tym zwrócić uwagę, że kurs dolara przez cały miniony tydzień utrzymywał się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,78 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs dolara mógłby spaść do 3,7425 zł, bądź nawet do 3,66 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPodwójny szczyt na Wall Street? Bitcoin i Pfeizer (Inside Solution One)
Następny artykułKurs euro zatrzymał się na 4,48 zł. Czy będzie nadal taniał?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here