Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Wszystko to za sprawą publikacji niezbyt dużej ilości istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 29 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7472 zł 29.11.2020, godzina 11:25
Kurs euro EURPLN 4,4838 zł 22.11.2020, godzina 11:25
Kurs funta GBPPLN 4,9916 zł 22.11.2020, godzina 11:25
Kurs franka CHFPLN 4,1428 zł 22.11.2020, godzina 11:25

Kurs euro wzrósł o ponad 2 grosze

Kurs euro spadł na początku minionego tygodnia o ponad 1 grosz docierając w ten sposób w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,4570 zł, gdzie w środę pojawiła się reakcja popytowa. W ciągu trzech kolejnych dni kurs euro wzrósł o niemal 2,5 grosza. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 24 grosze

Kurs franka szwajcarskiego spadł na początku minionego tygodnia o niemal 3 grosze powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 października br. deprecjacji do ponad 24 groszy.

W skutek tak znacznych spadków, kurs franka osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,11 zł, gdzie w środę pojawiła się reakcja popytowa. Do końca tygodnia kurs franka wzrósł o ponad 3 grosze.

Warto zwrócić uwagę, że wzrosty te zatrzymały się w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4,15 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownej deprecjacji CHF.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta poniżej 5 zł

Kurs funta wzrósł na początku minionego tygodnia o niemal 4 grosze. Aprecjacja ta nie trwała jednak zbyt długo. Już we wtorek pojawiła się bowiem reakcja podażowa i do końca tygodnia kurs funta osunął się o ponad 5,5 grosza. Fakt ten sprawił, że kurs funta znów znalazł się poniżej bariery 5 zł.

Jeżeli tylko obecnie testowane wsparcie zostanie pokonane, kurs funta mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet do 4,91 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 22 grosze

Kurs dolara wzrastał na początku tygodnia o ponad 2 grosze. Aprecjacja ta nie trwała jednak zbyt długo i w kolejnych dniach osunął się on o niemal 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od początku listopada deprecjacji do ponad 22 groszy.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here