Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Wszystko to za sprawą wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oraz posiedzeń banków centralnych i publikacji kilku, niezwykle istotnych raportów makroekonomicznych, które poznaliśmy na przestrzeni ostatnich dni. Wśród najistotniejszych bez wątpienia wymienić należy posiedzenie Banku Rezerw Australii (RBA), którego decydenci zdecydowali o obniżeniu stóp proc. do 0,10 proc., posiedzenia Banku Anglii (BoE), którego członkowie jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem stóp proc. na dotychczasowym poziomie i posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej, której Komitet zdecydował o utrzymaniu stóp proc. bez zmian. W minionym tygodniu poznaliśmy także raport z amerykańskiego rynku pracy, z którego wynika, że stopa bezrobocia w USA spadła w październiku br. aż do 6,9 proc. z 7,9 proc. raportowanego jeszcze we wrześniu br. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 8 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7936 zł 8.11.2020, godzina 11:00
Kurs euro EURPLN 4,5019 zł 8.11.2020, godzina 11:00
Kurs funta GBPPLN 5,9874 zł 8.11.2020, godzina 11:00
Kurs franka CHFPLN 4,2201 zł 8.11.2020, godzina 11:00

Kurs euro spadł o ponad 14 groszy

Kurs euro spadł na przestrzeni minionego tygodnia aż o ponad 10 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej 29 października br. deprecjacji do ponad 14 groszy. Tak dynamiczna wyprzedaż sprawiła, że notowania wspólnej waluty osunęły się nie tylko poniżej bariery 4,60 zł, lecz również poniżej 4,5150 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie spaść nawet do 4,4570 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższy obecnie poziom wsparcia.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o 13 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł na przestrzeni minionego tygodnia o niemal 10 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej 29 października br. deprecjacji do blisko 13 groszy. Tak dynamiczna wyprzedaż sprawiła, że notowania szwajcarskiej waluty osunęły się nie tylko poniżej bariery 4,28 zł, lecz również poniżej 4,2480 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby w najbliższym czasie spaść nawet do 4,15 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższy obecnie poziom wsparcia.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 16 groszy

Kurs funta spadł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 13 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej 29 października br. deprecjacji do blisko 16 groszy. Tak dynamiczna wyprzedaż sprawiła, że notowania szterlinga osunęły się poniżej bariery 5 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie spaść nawet do 4,91 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższy obecnie poziom wsparcia.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 18 groszy

Kurs dolara spadł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 16 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej 29 października br. deprecjacji do blisko 18 groszy. Tak dynamiczna wyprzedaż sprawiła, że notowania amerykańskiej waluty osunęły się poniżej bariery 3,80 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie spaść do 3,78 zł. Jeżeli jednak i to wsparcie zostanie pokonane, wówczas należałoby się przygotować na możliwość spadków nawet do 3,7450 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 9-13 listopada 2020
Następny artykułNajmocniejsze i najsłabsze spółki na NewConnect w ubiegłym tygodniu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here