Naga Markets

Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, które przyczyniły się do całkiem sporej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 11 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7802 zł 1.10.2020, godzina 8:40
Kurs euro EURPLN 4,4705 zł 1.10.2020, godzina 8:40
Kurs funta GBPPLN 4,9299 zł 1.10.2020, godzina 8:40
Kurs franka CHFPLN 4,1522 zł 1.10.2020, godzina 8:40

Kurs euro spadł o niemal 13 groszy

Kurs euro osunął w trakcie minionego tygodnia o ponad 3 grosze, powiększając tym samym trwającą od 29 września br. deprecjację do niemal 13 groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że notowania wspólnej waluty ponownie znalazły się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,46 zł. Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs euro mógłby docelowo osunąć się nawet do 4,4250 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 11 grosze

Kurs franka szwajcarskiego osunął w trakcie minionego tygodnia o ponad 2 grosze, powiększając tym samym trwającą od 29 września br. deprecjację do ponad 11 groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że notowania CHF ponownie znalazły się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,1550 zł i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs franka mógłby docelowo osunąć się nawet do 4,05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 14 grosze

Kurs funta osunął w trakcie minionego tygodnia o ponad 4 grosze, powiększając tym samym trwającą od 29 września br. deprecjację do niemal 14 groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że notowania szterlinga ponownie znalazły się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,91. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet do 4,8550 zł. Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs franka mógłby wzrosnąć ponownie do 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 16 groszy

Kurs dolara osunął w trakcie minionego tygodnia o ponad 6 groszy, powiększając tym samym trwającą od 29 września br. deprecjację do niemal 16 groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że notowania amerykańskiej waluty ponownie znalazły się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,78. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs dolara mógłby docelowo osunąć się nawet do 3,66 zł

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingViewŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDolar nowozelandzki poradzi sobie lepiej od australijskiego?
Następny artykułNBP i Ministerstwo Finansów: Polska nie potrzebuje CBDC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here