Naga Markets

Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNWtorkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 6 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8118 zł 6.10.2020, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,4916 zł 6.10.2020, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 4,9447 zł 6.10.2020, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,1675 zł 6.10.2020, godzina 12:30

Kurs euro spadł o ponad 10 groszy

Kurs euro utrzymuje się we wtorek na względnie stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że na przestrzeni ostatnich dni osunął się on o ponad 10 groszy. Jeżeli zatem deprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo spaść nawet do 4,46 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 9 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się we wtorek na względnie stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że na przestrzeni ostatnich dni osunął się on o ponad 9 groszy. Jeżeli zatem deprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby docelowo spaść nawet do 4,05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 12 groszy

Kurs funta utrzymuje się we wtorek na względnie stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że na przestrzeni ostatnich dni osunął się on o ponad 12 groszy. Jeżeli zatem deprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby docelowo spaść nawet do 4,8550 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 13 groszy

Kurs dolara utrzymuje się we wtorek na względnie stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że na przestrzeni ostatnich dni osunął się on o niemal 13 groszy. Jeżeli zatem deprecjacja amerykańskiej waluty będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby docelowo spaść nawet do 3,78 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingViewŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

Poprzedni artykułAsseco opracowało pierwszą polską platformę chmurową dla instytucji finansowych
Następny artykułKurs dolara w dół: za oceanem bez niespodzianek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here