kwadraty z napisem usdcadKurs dolara amerykańskiego w stosunku do dolara kanadyjskiego podczas poniedziałkowego handlu spada. Para USD/CAD na wykresie godzinowym oscyluje wokół ceny 1,33520 ponownie odbijając się od istotnej strefy oporu. W tej chwili sekwencja zdaje się być powoli przesądzona i powrót do spadków jest na parze bardzo prawdopodobny. Potencjalne cele to przede wszystkim miejsca wspierane przez linię trendu oraz najbliższe wsparcia cenowe. Spójrzmy na wykres aby przeanalizować potencjalne scenariusze. 


Para z dolarem amerykańskim oraz kanadyjskim w ostatnim czasie tworzy szerszą konsolidacje, jednak ostatnie ruchu sprawiają, że wyższe dołki mogą być postrzegane jako pozytywny sygnał płynący z rynku. W ciągu ostatniego tygodnia jednak potrójny test strefy oporu jednoznacznie wskazuje, że zasięg pary jest znacznie ograniczony. Warto jednak obserwować parę w kontekście możliwości dalszej wędrówki na południe, przynajmniej do poziomów ostatnio newralgicznych dla dolara amerykańskiego.

Kurs dolara spada – para USD/CAD na wykresie H1

Para znajduje się aktualnie pomiędzy dwoma istotnymi poziomami – pomiędzy górnym a dolnym ograniczeniem wnikającym z konsolidacji pary. Warto spojrzeć na poniższy wykres – gdzie oznaczone są te poziomy, z wyraźnym oczekiwaniem, aby para raz jeszcze dotarła w bliskie okolice poziomu 1,3440 oraz finalnie rozpoczęła głębszą korektę ostatnich wzrostów. Jeśli biorąc taki scenariusz pod uwagę, wówczas poziomem docelowym dla pozycji typu short będzie przede wszystkim poziom 1,32600 gdzie przebiega linia trendu pary, która dotychczas trzyma wykres przed dalszymi spadkami. Dopiero podczas wyłamaniu tego poziomu mowa będzie o dalszym potencjale spadkowym a co za tym idzie – kontynuacją trendu spadkowego. Zatem przedstawiony poniżej poziom może okazać się jedynie pierwszym z targetów, które para w ciągu najbliższych dni osiągnie.

wykres USDCAD H4 01.04.2019
USDCAD H4 01.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here