Naga MarketsKurs dolara spada poniżej 4,20 zł, euro do 4,57 zł. Złotówka próbuje czwartkowego odbiciaPowiew optymizmu, który przewinął się przez globalne rynki finansowe w pierwszej połowie bieżącego tygodnia, pomógł się odbić delikatnie w górę także polskiemu złotemu. Indeks złotego wczoraj ponownie zwyżkował, docierając do okolic 83,80 pkt. 


Kurs złotego próbuje skromnie odbijać do zagranicznych konkurentów

Na razie nie jest to jednak istotny wynik w średnioterminowej perspektywie – póki co, notowania tego agregatu są na drodze to wypracowania neutralnego zakończenia tygodnia.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Z pewnością nadal kluczowy wpływ na wycenę polskiego złotego ma sytuacja globalna i podejście inwestorów do ryzyka. Mimo nieznacznego polepszenia nastrojów w bieżącym tygodniu, podejście risk-off wciąż dominuje, a optymizm może być przejściowy.

Kurs euro oraz kurs dolara oddają część pola do PLN

Odreagowanie wzrostowe wartości PLN widoczne jest w powiązaniu z USD i EUR. Notowania USD/PLN oddały część wcześniejszych zwyżek i spadły z powrotem poniżej poziomu 4,20. Z kolei notowania EUR/PLN zeszły poniżej poziomu 4,60 i dzisiaj oscylują w okolicach 4,57.

Kalendarz danych makro dla Polski dzisiaj jest pusty, co oznacza, że złoty pozostanie pod dużym wpływem sytuacji światowej. Dane dotyczące m.in. amerykańskiego PKB będą dzisiaj w centrum uwagi inwestorów, jednak i one mogą zostać potraktowane pobieżnie, ponieważ dotyczą IV kwartału ub.r., który wydaje się odległą przeszłością w porównaniu z obecnymi uwarunkowaniami gospodarczymi.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here