Kurs dolara spada poniżej 3,89 PLN. Wcześniej USD/PLN testuje 3,9760 PLNKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego podczas piątkowej sesji handlowej przebija pobliskie poziomy wsparcia. W tym momencie podczas pisania analizy dla pary USD/PLN, ta dociera do zakresu 3,89 PLN wskazując na możliwość dalszych spadków. Wczorajsze odreagowanie pary było zapowiadane z dwoma celami, z czego tylko jeden z nich został finalnie osiągnięty. Rynek tym samym pokazał sporą słabość oraz wykazał dalsze nastawienie pro-spadkowe. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim, aby ocenić potencjalny ruch.


Kurs dolara amerykańskiego nadal w trendzie spadkowym – para USD/PLN na wykresie H4

  • Dolar amerykański w piątek dociera do zakresu 3,89 PLN
  • Wcześniej rynek przetestował pierwszy z dwóch wyznaczanych celów dla pary
  • W tym momencie rynek pogłębia ostatnie dołki wskazując na dalszą słabość pary
  • Na razie o odreagowaniu nie ma mowy – czekamy na dalszy sygnał zejścia

Para USD/PLN podczas piątkowej sesji schodzi poniżej zakresu wsparcia 3,92 PLN. Zdaje się, że sekwencja spadkowa nadal jest utrzymywana bez większych korekt bądź też cofnięć ruchu. Jedynie podczas czwartkowej sesji oczekiwane było mniejsze cofnięcie w ramach klasycznej korekty przed dalszymi spadkami – i rzeczywiście, rynek dobił do zakresu 3,9760 PLN. Późniejsza reakcja była dość newralgiczna – i świecie H4 z późniejszego spadku były jednymi z najsilniejszych w obecnym spadku. To tylko podejścia sentyment jaki panuje na rynku dolara amerykańskiego.

W tym momencie celem dla wykresu mogą być dwie kolejne strefy – 3,8615 PLN oraz 3,8445 PLN, które powinny być osiągnięte w ciągu kolejnych 2-3 sesji handlowych. Wszystko na razie wskazuje na możliwość dalszej przeceny, jednak dołączanie w tym miejscu nie jest odpowiednie z perspektywy zysku do ryzyka. Warto poczekać na choć niewielką korektę.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 05.06.2020
Kurs dolara USDPLN H4 05.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here