Naga MarketsKurs dolara spada poniżej 3,54 zł. USD/PLN nie był tak tani od ponad 2 latPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi potrzymanie mocniejszego PLN oraz wyższych poziomów cenowych na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4261 PLN za euro, 3,6389 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1086 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8525 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,36% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs dolara wynosi mniej niż 3,64 zł, frank kosztuje 4,10 zł

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły relatywnie pozytywną reakcję na decyzję EBC. Zgodnie z oczekiwaniami europejska instytucja złagodziła swoją politykę – ECB zwiększył wartość programu zakupu aktywów na czas pandemii i wydłużył dostęp do tanich pożyczek dla banków. Bank przedstawił również nowe prognozy, które wskazują na słabsze niż wcześniej zakładano odbicie w gospodarce w 2021 roku. EBC nie zrobił jednak nic ponadto spodziewane ruchy co przyniosło docelowo podbicie wyceny wspólnej waluty. Na słabszym USD skorzystał m.in. złoty. Kwotowania USD/PLN testują najniższe poziomy od września 2018r. Wsparciem dla walut CEE jest również kompromis w zakresie budżetu EU.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wydarzeń makro z rynku krajowego. Uwaga inwestorów skupiona będzie na szczycie UE oraz odczytach inflacyjnych m.in. z USA czy Europy.

Z rynkowego punktu widzenia warto bliżej przyjrzeć się kwotowaniom USD/PLN, gdyż spadek poniżej 3,6 PLN oznaczać będzie naruszenie linii trendu od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here