Naga MarketsZgodnie z rynkowymi prognozami na majowym posiedzeniu Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) nie zmienił stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 0,25 proc. Jednocześnie jednak bank podkreślił, że użyje wszelkich narzędzi, w tym może dalej ściąć stopy, nawet sprowadzając je poniżej zera, żeby wesprzeć gospodarkę Nowej Zelandii. RBNZ zdecydował również o programie QE, rozszerzając wartość programu skupu aktywów do 60 mld NZD z 33 mld NZD. Decyzja ta była oczekiwana przez rynki finansowe.

NZD/USD notuje spadek

Perspektywa sprowadzenia w przyszłości stóp procentowych w Nowej Zelandii poniżej zera osłabiła nowozelandzkiego. Kurs NZD/USD cofnął się w okolice 0,60. Ten spadek nie wpłynął jednak na zmianę układu sił na wykresie tej pary. Tak stałoby się dopiero, gdy notowania spadły wyraźnie poniżej strefy wsparcia 0,5992-0,60, co mogłoby sygnalizować zakończenie trwającego od połowy marca wzrostowego odbicia, otwierając tym samym drogę właśnie w kierunku minimów sprzed dwóch miesięcy. Do póki natomiast NZD/USD pozostaje powyżej 0,5992, dopóty ruch w bok w przedziale wahań z ostatnich dnia, pozostaje scenariuszem bazowym.

Pomijając sytuację techniczną na wykresie EUR/USD, a także abstrahując od polityki RBNZ, należy podkreślić, że powrót mocnych spadków na NZD/USD wymagać będzie czegoś więcej niż kilku gorszy raportów z Nowej Zelandii i ryzyka ujemnych stóp. Wymagać będzie zdecydowanego pogorszenia nastrojów na rynkach globalnych i ucieczki od ryzyka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here