Naga MarketsW wyniku wzrostu liczby zakładów o podwyżkę stóp procentowych na innych rynkach, indeks dolara amerykańskiego spada we wtorek do najniższego poziomu od trzech tygodni. W tym samym czasie, chiński juan wzrasta do najwyższego poziomu od czterech miesięcy, korzystając ze słabości dolara i lekkiego złagodzenia obaw związanych z lokalnym rynkiem nieruchomości.

Kurs dolara spadnie najniżej od maja 2018 r.?

Dobry początek sezonu wyników w USA i nadzieja, że Chiny będą w stanie opanować złą sytuację na rynku nieruchomości, pobudziły światowe rynki akcji, wspierając równocześnie także takie waluty jak dolar australijski i nowozelandzki oraz norweska korona.Ekonomiści dostrzegają, że w obliczu zaostrzenia polityki pieniężnej przez amerykańska Rezerwę Federalną (Fed), rynki pieniężne podnoszą zakłady na normalizację polityki także w innych krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie do końca roku przewiduje się podwyżki stóp procentowych o 35 punktów bazowych.

Na wartości zyskuje w ostatnim również chiński juan, którego kurs wzrasta, gdy obawy związane problemami dot. zadłużenia giganta nieruchomości Evergrande nieco ustąpiły, a niektórzy z jego partnerów dokonali płatności kuponów obligacji. Lokalni politycy zapewnili nawet pod koniec zeszłego tygodnia, że sytuacja jest do opanowania.

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CNY zauważymy, że wskutek słabości dolara i aprecjacji juana, jej kurs osunął się do najniższego poziomu od początku czerwca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego testu okolic 6,36. Zejście poniżej tego wsparcia oznaczałoby zaś, że dolar stałby się najsłabszy względem juana od maja 2018 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe | ccc akcje prognozy | dax indeks | notowanie jsw | dax spekulant | cdr akcje | giełda komentarze | najniższy kurs liry tureckiej |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs euro raczej nie przekroczy 1,17 USD, uważa ING. Funta powstrzyma poziom 1,38 USD
Następny artykułMercator Medical spodziewa się nadal dobrej rentowności produkcji w IV kw.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here