Naga MarketsKurs dolara spada. Inwestorzy z rynku Forex wypatrują opóźnienia stymulacji w USANotowania dolara były dziś najsłabsze wobec euro od ponad dwóch. Traderzy walutowi wyczekiwali bowiem nowego opóźnienia w czekach stymulacyjnych w USA, ale nadal obstawiali prawdopodobieństwo dodatkowej pomocy finansowej.

  • Mitch McConnell zablokował zwiększenie pomocy dla Amerykanów do 2000 dolarów
  • Prezydent elekt Joe Biden będzie prawdopodobnie naciskał na jeszcze więcej środków wsparcia gospodarczego
  • Notowania Eurodolara testują ważną strefę oporu

Dolar z potencjałem do dalszych spadków

Przywódca większości w amerykańskim senacie Mitch McConnell, zablokował we wtorek natychmiastowe rozważenie środka mającego na celu zwiększenie wypłaty pomocowej z związku z Covid-19 do 2000 dolarów. Dodał tym samym kolejny zwrot w zawiłych negocjacjach dotyczących bodźców fiskalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dolar systematycznie spadał, odkąd prezydent Donald Trump podpisał w niedzielę ustawę o koronawirusowej pomocy i budżecie, ponieważ więcej bodźców dla największej gospodarki świata zmniejsza popyt na postrzegane bezpieczeństwo utrzymywania greenbacka.

Chociaż wysokość wypłaty pomocowej jest nadal niepewna, wielu analityków twierdzi, że dolar prawdopodobnie dalej będzie się osuwał w przyszłym roku. Ma to związek z oczekiwaniami wskazującymi na to, że prezydent elekt Joe Biden będzie naciskał na jeszcze więcej środków wsparcia gospodarczego.

Co dalej z EUR/USD?

Osłabienie dolara wobec euro zaprowadziło się notowania pary walutowej EUR/USD na najwyższe poziomy od ponad dwóch lat. Zabrakło około 5-pipsów do przetestowania okrągłego poziomu 1,2300.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, znaczna część zysków na Eurodolarze została już utracona. Zobaczymy dziś, czy kupującym uda się pokonać strefę oporu w obrębie 1,2270 USD. Najbliższe istotne wsparcie wypada w okolicach 1,2150 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here