Kurs dolara spada do 4,17 zł, funt powyżej 5 zł. Ile kosztują euro i frank 26 marca?Polski złoty umacnia się 3. dzień z rzędu do dolara amerykańskiego, który spada do poziomu 4,17 zł, traci jednak do pozostałych głównych walut. Euro nie oddala się zbytnio od 4,60 zł, frank korzysta ze wsparcia na 4,30 zł, a funt utrzymuje się nad psychologiczną barierą 5 zł.

Indeks polskiego złotego po dwóch dniach odbicia w czwartek stopuje i porusza się na granicy wzrostów i spadków. Z jednej strony benchmark zyskuje dzięki mocniejszej deprecjacji dolara, z drugiej umocnienie euro oraz funta blokuje mocniejsze odbicie PLN.

Kurs dolara spada do 4,17 zł, reagując na osłabienie USD na zagranicznych rynkach

W momencie gdy polski złoty traci do większości głównych konkurentów na rynku walutowym w czwartek, to w opozycji znajduje się kurs dolara tracący 0,6% i spadający do poziomu 4,17 zł. Wszystko za sprawą wystąpienia telewizyjnego prezesa tamtejszego banku centralnego, który potwierdza, że ten jest gotowy drukować pieniądze tak długo i w takiej ilości, dopóki nie spotka się z opozycją ze strony skarbu państwa. Informacja niekorzystnie wpłynęła na USD na rynkach międzynarodowych pogłębiając trwająca od trzech dni korektę, z czego korzysta między innymi polski złoty.

Kurs dolara traci do złotego 0,6%. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara traci do złotego 0,6%. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro nadal poniżej poziomu 4,60 zł. EUR/PLN nie potrafi mocniej spaść

Po dwóch dniach przeceny do wzrostów wraca natomiast kurs euro, który nadal utrzymuje się w niedużej odległości od oporu 4,60 zł. Na razie nic nie wskazuje na to, że polska złotówka będzie się umacniać, a analitycy za bardziej prawdopodobne uznają fazy konsolidacji na wieloletnich minimach.

Kurs euro zyskuje 0,2% w trakcie czwartkowej sesji. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro zyskuje 0,2% w trakcie czwartkowej sesji. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka balansuje na granicy 4,30 zł

Skromne zyski do złotego w czwartek notuje również kurs franka, który balansuje na granicy okrągłego poziomu 4,30 zł. Jego ewentualne wybicie otworzyłoby drogę do zejścia w kierunku 4,15 zł, czyli szczytów z listopada 2016 roku. Dopóki jednak wspomniane wsparcie nie zostanie wyraźnie wybite, to ciężko spodziewać się mocniejszej korekty na parze walutowej CHF/PLN.

Kurs franka testuje psychologiczne wsparcie. Źródło: Tradingview.com
Kurs franka testuje psychologiczne wsparcie. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta utrzymuje się nad poziomem 5 złotych

Handel na parze walutowej GBP/PLN jest ostatni mocno „szarpany” co sugerują długie górne i dolne knoty dziennych świec na poniższym wykresie. Kurs funta dynamicznie odbijał jednak w tym czasie od marcowych dołków i meldował się powyżej poziomu pięciu złotych, utrzymując się w czwartek nad psychologiczną barierą i zyskując do złotego niespełna 0,3%.

Kurs funta nadal nad wsparciem pięciu złotych. Źródło: Tradingview.com
Kurs funta nadal nad wsparciem pięciu złotych. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta zyskuje do złotego, GBPPLN wróci powyżej poziomu 5 zł?
Następny artykułKurs dolara z ponad 1% stratą. Gdzie zatrzyma się wyprzedaż na USDJPY?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here