kurs euro, notowania euro i dolaraKurs dolara amerykańskiego podczas wczorajszej sesji testuje ważne wsparcie cenowe, od którego to wiele zależy. W tym momencie para walutowa USD/PLN znajduje się powyżej niego, w zakresie 3,93 PLN. Wszystko wskazuje na to, że rynek w pierwszym ruchu obronił ten poziom – jednak pytanie brzmi na ile ruch ten może nadal być podtrzymywany przy widocznej presji podażowej? Wydaje się, że kurs dolara wyraźnie oczekuje na dane, które mógłby w końcu przepchnąć co ważniejsze poziomy na tym rynku. Dlatego spójrzmy w tym momencie na kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego z perspektywy interwału czasowego H4.


Kurs dolara amerykańskiego testuje ważne wsparcie cenowe – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego podczas środowej sesji testuje dolne ograniczenia
  • Wydaje się, że para USD/PLN ma potencjał wybronienia dołka
  • Tendencja jednak wskazuje na słabość pary walutowej
  • Wszystko powinno rozstrzygnąć się podczas najbliższych sesji

Dolar amerykański z całą stanowczością nie ma łatwego momentu na rynku wobec reszty światowych walut. W tym momencie patrząc na niego przez pryzmat polskiego złotego, czyli na parę walutową USD/PLN widać, że wczoraj odbył się ważny test dolnego ograniczenia ruchu konsolidacyjnego. Innymi słowy – rynek testował wsparcie na zakresie 3,90 PLN – 3,89 PLN. To ważne miejsce, które testowane było już wielokrotnie i nadal utrzymuje rynek przed dalszymi spadkami.

Jeśli taki układ sił nadal będzie się utrzymywał – to znaczy póki rynek broni dalej dolnego ograniczenia, nie ma mowy jeszcze o możliwości jakiś głębszych spadków. Nie oznacza to jednak, że dolar ma siłę na mocniejsze wzrosty z kolei, ponieważ widząc wykres H4 łatwo zauważyć, że by dalsze wzrosty mogły być uskutecznione – rynek musi przekroczyć średnią kroczącą.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 16.07.202
Kurs dolara USDPLN H4 16.07.202

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here