kurs euro, notowania euro i dolaraKurs dolara amerykańskiego podczas wczorajszej sesji testuje ważne wsparcie cenowe, od którego to wiele zależy. W tym momencie para walutowa USD/PLN znajduje się powyżej niego, w zakresie 3,93 PLN. Wszystko wskazuje na to, że rynek w pierwszym ruchu obronił ten poziom – jednak pytanie brzmi na ile ruch ten może nadal być podtrzymywany przy widocznej presji podażowej? Wydaje się, że kurs dolara wyraźnie oczekuje na dane, które mógłby w końcu przepchnąć co ważniejsze poziomy na tym rynku. Dlatego spójrzmy w tym momencie na kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego z perspektywy interwału czasowego H4.


Kurs dolara amerykańskiego testuje ważne wsparcie cenowe – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego podczas środowej sesji testuje dolne ograniczenia
  • Wydaje się, że para USD/PLN ma potencjał wybronienia dołka
  • Tendencja jednak wskazuje na słabość pary walutowej
  • Wszystko powinno rozstrzygnąć się podczas najbliższych sesji

Dolar amerykański z całą stanowczością nie ma łatwego momentu na rynku wobec reszty światowych walut. W tym momencie patrząc na niego przez pryzmat polskiego złotego, czyli na parę walutową USD/PLN widać, że wczoraj odbył się ważny test dolnego ograniczenia ruchu konsolidacyjnego. Innymi słowy – rynek testował wsparcie na zakresie 3,90 PLN – 3,89 PLN. To ważne miejsce, które testowane było już wielokrotnie i nadal utrzymuje rynek przed dalszymi spadkami.

Jeśli taki układ sił nadal będzie się utrzymywał – to znaczy póki rynek broni dalej dolnego ograniczenia, nie ma mowy jeszcze o możliwości jakiś głębszych spadków. Nie oznacza to jednak, że dolar ma siłę na mocniejsze wzrosty z kolei, ponieważ widząc wykres H4 łatwo zauważyć, że by dalsze wzrosty mogły być uskutecznione – rynek musi przekroczyć średnią kroczącą.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 16.07.202
Kurs dolara USDPLN H4 16.07.202

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here