Kurs dolara spada do 3,7235 PLN. USD/PLN w okolicach lokalnego wsparciaDolar amerykański podczas poniedziałkowej sesji dociera do zakresu 3,7235 PLN. Oznacza to, że para walutowa USD/PLN tak naprawdę niewiele ostatnio zdziałała w kwestii ewentualnej przeceny, której oczekiwać można od kolejnych sesji. Zdaje się, że rynek nadal pozostaje dokładnie w tej samej strefie oraz zakresie zmienności, co może oznaczać o wiele dłuższy horyzont czasowy podejmowanego cofnięcia do pełnego zakresu 3,70 PLN. Być może obecny tydzień coś w układzie dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego zmieni – jednak jak dotąd rynek zwyczajnie zamarł w miejscu.

  • Dolar amerykański nadal poszukuje pretekstu do większej zmienności
  • Rynek pary walutowej USD/PLN skupia się obecnie na stabilizacji ceny w okolicy 3,72 PLN
  • Choć oczekiwane jest zejście pary z dolarem do zakresu 3,70 PLN zdaje się to obecnie ciężkie do osiągnięcia
  • Rynek mimo to nie neguje spadków – neguje jedynie zmienność ruchu, wydłużając setup w czasie

Kurs dolara amerykańskiego nadal pozostaje w tym samym zakresie ruchu

Kolejne sesje na dolarze amerykańskim niewiele zmieniają w układzie – mimo, iż minęło już kilka dobrych sesji, zanim ostatni raz kurs dolara wygenerował jakiś mocniejszy ruch. Oznacza to, że para walutowa USD/PLN zwyczajnie stabilizuje się w obecnym zakresie – co uniemożliwia zobaczenie testu zakresu o którym mowa była już podczas ostatnich tygodni. Oczywiście zakresem tym miała być teoretycznie strefa 3,70 PLN – jednak jak pokazuje czas: jeszcze długo poziom ten może nie być testowany ze względu na porażająco słabą zmienność amerykańskiej waluty wobec polskiej.

Podczas kolejnych sesji zatem warto będzie uzbroić się w cierpliwość tak, aby nadal obserwować rynek bez podejmowania pochopnych decyzji. Dopóki średnia krocząca trzyma rynek – ten może utrzymywać obecny zakres.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 25.01.2021
Kurs dolara USDPLN H4 25.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here