CC Autor: Zack McCarthy

Kurs dolara amerykańskiego wobec kursu franka szwajcarskiego podczas czwartkowej sesji handlowej osłabia się. Para USD/CHF oscyluje w momencie piania analizy wokół poziomu 1,00740 wskazując na dalsze spadki. Sentyment negatywny podkreślany był wielokrotnie podczas ostatnich analiz pary USD/CHF, dlatego nic dziwnego w tym, że inwestorzy nadal szukają pozycji krótkich – kiedy poziom docelowy nadal znacznie oddalony jest od obecnej ceny. Warto spojrzeć zatem na wykres H1, aby dostrzec najlepsze poziomy. 


Wymowa wskazująca na dalsze spadki na parze USD/CHF pojawiła się już od początku maja, kiedy to para osiągnęła wyższe, planowane poziomy i pokazała, że nie jest w stanie ich wyłamać. Wówczas, mowa była o możliwej korekcie oraz kolejnej próbie – która faktycznie została wykonana jednak ponownie bez większych rezultatów. W tym momencie sentyment spadkowy nadal zostaje po ostatniej próbie utrzymany – a dalsze poziomu docelowe nadal oczekują finalnego wkroczenia w strefę. Spójrzmy zatem na wykres H1 aby określić najważniejsze poziomy.

Kurs dolara spada – wykres pary USD/CHF na interwale H1

Z perspektywy interwału czasowego H1 widać, że para nadal ma presję sprzedażowa. Do ostatniego testu szczytu dołączyła również średnia sma – simple moving average – 88, która stanowi standardowy pakiet analizy interwału H1. Dojście średniej oznacza, że możliwość wystąpienia większego ruchu – ponownie spadkowego jest relatywnie duża. W tym momencie nadal oczekuje się poziomu 1,00327 / 1,00270 – oddalonego od obecnej ceny o około 50 pipsów. Dopiero wkroczenie w tę strefę oznaczać będzie możliwość szukania pozycji długich na odreagowanie pary USD/CHF. W tym momencie jednak kurs dolara amerykańskiego nadal powinien pikować wraz z całością pary – na rzecz umacniającego się kursu franka szwajcarskiego.

wykres Kurs dolara USDCHF 16 Maja 2019
Kurs dolara USDCHF 16 Maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here