kwadraty z napisem usdcadKurs dolara amerykańskiego wobec dolara kanadyjskiego podczas popołudniowych godzin handlowych w środę spada. Para USD/CAD oscyluje podczas pisania analizy wokół ceny 1,33200 wysyłając sygnały osłabienia amerykańskiej waluty. Oznaczać to może zapowiadaną podczas porannych odpraw kampanię spadków na amerykańskim dolarze, które powinny być szczególnie zauważalne podczas dzisiejszej sesji handlowej – głównie ze względu na liczne dane w zaplanowane w kalendarzu makroekonomicznym. Spójrzmy zatem na parę USD/CAD w nieco szerszym kontekście wykresu H4. 


Obecnie w kontekście analizy pary z interwału czasowego H4 ciężko wyodrębnić konkretny schemat – lub sentyment, który rządziłby rynkiem. W każdym momencie patrząc na wykres zdaje się, że para jest dokładnie w tym samym miejscu – a konsolidacja na tak szerokim paśmie jakim jest bardzo męcząca. W ciągu ostatnich sesij jednak wszystko wskazuje na to, że dolar amerykański ma spory potencjał na przecenę – a ostatnie ruchy ku górze mogły być ruchem wykańczającym presję popytową na amerykańskiej walucie. To sprawia, że potencjał spadków na parze USD/CAD jest relatywnie wysoki.

Kurs dolara spada – para USD/CAD na wykresie H4

Para USD/CAD będąca negatywnie skorelowana z kursem ropy naftowej – nadal nie ma lekko. Ropa stale rośnie, a co za tym idzie para z dolarem kanadyjskim na spore szanse na spadki. Dodatkowo, jeśli dorzucić do tego sytuację, w której dolar amerykański rozpoczyna osłabianie swoich notowań – wówczas wniosek powinien być tylko jeden. Z poniższego wykresu widać, iż nastawienie na parę jest pro-spadkowe – a poziomami docelowymi dla kampanii sprzedażowej jest określone na strefie 1,32310. Wcześniej jednak, nim poziom zostanie finalnie osiągnięty – oczekuje się jeszcze jednego testu poziomu średniej sma88 na wykresie H4 pary, oraz wówczas dopiero zejście na najbliższe wsparcie cenowe wraz z jego późniejszym wybiciem.

wykres USDCAD H4 10.04.2019
USDCAD H4 10.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here