Naga MarketsKurs dolara spada 4. sesję z rzędu. Rynek czeka na NFPPiątek przynosi niewielkie osłabienie dolara będące kontynuacją ruchu z ostatnich dni. Globalny sentyment pozostaje dobry, o czym świadczą utrzymujące się wokół szczytów indeksy na Wall Street. Porozumienie OPEC+ odnośnie limitów wydobycia ropy (od stycznia zostały one zwiększone, ale tylko o 500 tys. baryłek dziennie) pchnęło w górę notowania ropy, na czym korzystają dzisiaj przewodzące stawce peso, rubel, czy też będąca już nieco dalej korona norweska. Ogólnie jednak zmiany nie są duże, tradycyjnie jak to bywa przed danymi Departamentu Pracy USA (dzisiaj o godz. 14:30) rynek wchodzi w tzw. fazę wyczekiwania. Zmienność powróci dopiero po południu.

Kurs dolara AUD i NZD wypadają słabiej w piątek

Gorzej wypadają dzisiaj waluty Antypodów (AUD i NZD). Uwagę zwraca słabszy odczyt sprzedaży detalicznej w Australii, która wzrosła w październiku o 1,4 proc. m/m wobec szacowanych 1,6 proc. m/m. Stabilny pozostaje funt po wczorajszych zwyżkach, chociaż napływające doniesienia ws. negocjacji wokół umowy handlowej nie są optymistyczne – według BBC rozmowy posuwają się bardzo wolno, co przeczy wcześniejszym doniesieniom o pewnych postępach w spornym temacie rybołóstwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mamy nowe doniesienia w temacie pakietu fiskalnego w USA. Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi po rozmowie z Sekretarzem Skarbu Stevenem Mnuchinem stwierdziła, że Kongres mógłby przyjąć stosowne uchwały jeszcze przed 11 grudnia, zanim rozpoczyna się świąteczna przerwa. Trudno jednak ocenić o jakich sumach mowa, chociaż prezydent Donald Trump dał ku temu zielone światło.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here