Naga MarketsKurs dolara słaby w czwartek, na czym korzysta Wall Street. S&P 500 z nowym rekordemCzwartek nie przyniósł większych zmian wokół par dolarowych. Dane z USA dotyczące cotygodniowego bezrobocia okazały się w zasadzie zbieżne z oczekiwaniami i wyniosły 885 tys., ale indeks aktywności sektora przetwórczego z Filadelfii rozczarował spadkiem w grudniu do 11,1 pkt. z 26,3 pkt. w listopadzie (spodziewano się zniżki do 20 pkt.). Przy czym perspektywa poprawy tych odczytów nie jest pewna, biorąc pod uwagę ryzyko wprowadzenia dalszych restrykcji (lokalne lockdowny) w związku z ryzykiem tzw. trzeciej fali pandemii COVID.

  • Na rynkach od dawna jednak obowiązuje schemat, że im gorsze jest otoczenie makro, tym lepiej…. bo FED i Kongres wpompują więcej pieniędzy.
  • W efekcie kurs dolara ustanowił dzisiaj kolejne minima, a Wall Street poszła w górę.
  • Niemniej w przypadku nowojorskiej giełdy widać wytracenie impetu wzrostowego, być może inwestorzy chcą mieć pewność, że politycy w Kongresie przyjmą jutro pakiet fiskalny i chcą zaczekać na fakty.

Kurs euro (EUR/USD) nadal mocny

Na wykresie powyżej warto zwrócić uwagę tylko na jedno – dzienny oscylator RSI9, który jest blisko oporu bazującego na dawnej linii trendu wzrostowego. Może to sygnalizować jakąś krótkoterminową korektę na wykresie bazowym (ruch powrotny do 1,22?), chociaż w szerszym ujęciu mamy przestrzeń zwyżek do okolic 1,2450-1,2550.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Na wykresie S&P500 uwagę zwraca rosnące prawdopodobieństwo wyraźniejszego wybicia ostatniego szczytu przy 3714 pkt. Wsparcie jest blisko, bo przy 3698-3700 pkt.

Wykres dzienny S&P 500Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here