Naga MarketsKurs dolara słaby pod koniec tygodnia, S&P 500 na nowych maksimachWall Street idzie dzisiaj na nowe szczyty, dobrze radzi sobie też warszawski parkiet, ale już na rynkach FX inwestorzy są bardziej wyważeni. Kurs dolara nie wyznacza nowych minimów, co aż tak nie dziwi biorąc pod uwagę spadkowy bilans mijającego tygodnia. Teraz to giełdy nadrabiają to, co na rynku walut już było…

S&P 500 sięgnie po nowe maksima? Wall Street mocne

Kluczowe dane makro okazały się dzisiaj słabe. Pandemia przełożyła się na dane Departamentu Pracy, które wskazały na tylko 245 tys. nowych etatów poza rolnictwem (blisko połowę mniej niż oczekiwane 475 tys.) i 610 tys. odnotowanych w październiku. Na plus można odnotować wzrost dynamiki płacy godzinowej o 0,3 proc. m/m i 4,4 proc. r/r, chociaż w obecnej sytuacji nie znaczą one wiele.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku mamy jednak schemat – im gorzej, tym lepiej. Wzrosła presja na szybsze przyjęcie pakietu fiskalnego przez Kongres – Demokraci chcą spotkać się z Republikanami w połowie kwoty 0,5 bln USD, a 2,3 bln USD. Dyskutowana może być ponadpartyjna propozycja zakładająca wydatki rzędu 0,9-1,4 bln USD. Rano agencje podawały, że Demokraci chcą chcieliby przegłosować stosowne ustawy do 11 grudnia.

Nowe szczyty ustanawia S&P500, który wybił opór przy 3670-80 pkt.

Wykres dzienny FUS500

Kurs euro mocny, jednak EUR/USD zatrzymuje aprecjację

Na EURUSD uwagę zwraca nieudane wybicie wczorajszego szczytu przy 1,2173. To może sugerować korektę na początku przyszłego tygodnia w kontekście niejasności wokół budżetu UE i zbliżającego się posiedzenia EBC w czwartek.

Wykres dzienny EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here